Pavučina: Miroslava Kernová

· Čas čítania: 1 min.
Foto: Archív Zem&Vek

Kedysi redaktorka denníka SME, potom vydavateľstva Trend a jeho portálu medialne.sk, robila prednášky v Martinuse, je manželkou redaktora SME. Keď ju vyhodili z portálu medialne.sk, podľa slov jeho šéfredaktora Tomáša Czwitkovicsa „spustila vlastnú stránku, ktorá dokonale kopíruje jej bývalé pôsobisko“. Išlo o projekt omediach.com.

Kernová pohotovo reaguje na každú kampaň Denníka N, ktorá je zameraná proti „konšpirátorom a šíriteľom hoaxov“. Konšpirácie a falošné správy patria do jej bežného titulkového slovníka. Aktívne pranieruje ich údajných šíriteľov, medzi ktorými je aj sudca Štefan Harabin či poslanec Ľuboš Blaha. „Boli sme ticho, keď blog omediach.com publikoval priehrštie promo článkov pre Denník N bez toho, aby autorka čo len raz uviedla, že je nepriamo – výplatou manžela pracujúceho v týchto novinách – tiež jej chlebodarcom,“ vraví Czwitkovics. Podľa neho je Kernovej špecializáciou okydávanie súpera: „Existuje korektná súťaž a relevantná kritika, a potom existuje špinavá hra. Účelovo vyťahovať hlúposti na konkurenta je tá druhá kategória.“

Autor: Ratko Sudecký

Mesačník ZEM&VEK si môžete predplatiť na: http://www.webareal.sk/sofian

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár