Pavučina: Peter Pčolinský

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Archív Zem&Vek

Peter Pčolinský sa narodil 6. apríla 1982 vo Vranove nad Topľou. Pochádza z rodiny, ktorá je úzko spätá s Kresťansko-demokratickým hnutím (KDH) a jeho politikmi. Pčolinského matka Marcela patrila v roku 1990 medzi prvých členov KDH spolu s Vladimírom Palkom, Františkom Mikloškom, Mikulášom Dzurindom či Rudolfom Bauerom. Práve po tom, ako sa koncom roku 2001 stal Bauer prvým županom Košického samosprávneho kraja a odstúpil z NR SR, sa na jeho miesto z pozície náhradníčky dostala Marcela Pčolinská. Jej syn a Petrov brat Vladimír Pčolinský už v tom čase pracoval na komunikačnom odbore KDH. Po ďalších voľbách pripadol KDH aj rezort vnútra, na čelo ktorého postavili Vladimíra Palka. Ten si vzal so sebou na ministerstvo aj Vladimíra Pčolinského ako jedného zo svojich troch poradcov. Ďalší člen KDH Daniel Lipšic sa neskôr stal ministrom vnútra vo vláde Ivety Radičovej. Na ministerstvo si so sebou vzal aj Pčolinského. Lipšic ho vymenoval za zástupcu generálneho riaditeľa, a zároveň riaditeľa organizačného odboru Kancelárie ministra vnútra. Navyše mesiac po voľbách sa Vladimír Pčolinský stáva členom polície – ihneď dostáva hodnosť kapitána s trojtisícovým platom, čo viacero médií kritizuje. Spolu s Milanom Krajniakom sa stávajú Lipšicovými kľúčovými ľuďmi na ministerstve.

Aktivizácia Petra Pčolinského začína na sklonku vlády Ivety Radičovej v čase, keď prepukli protesty Gorila. Peter Pčolinský sa postupne prepracoval do ich čela. „Nie je naším cieľom z toho urobiť parlamentnú stranu. Sme občania, ktorí chcú ovplyvňovať verejné veci, ale nejaké úvahy o politike a budúcnosti v politike sú pre nás pre všetkých, myslím si, nereálne,“ povedal v tej dobe Pčolinský pre aktuality.sk.

Autor: Artur Bekmatov

Mesačník ZEM&VEK si môžete predplatiť na: http://www.webareal.sk/sofian/eshop/2-1-Casopisy/0/5/162-December-2017

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár