Pavučina: RICHARD STANKE

Tagged With: , , , Add Comment

Richard Stanke je ukážkou toho, ako jednoducho môže dostať herec vysoké štátne vyznamenanie z rúk prezidenta. Stačí presadzovať systémom uznávané hodnoty a politicky sa správne angažovať. Občas pridať expresivitu na tribúnach a politická polievočka je ochutená tými správnymi ingredienciami.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Richard je herec, dabér, ale aj veľký liberálny aktivista a homosexuál. Ideálna postava na presadzovanie neoliberálnych hodnôt. Dôležitý je aj pre LGBTI loby, lebo sa sám verejne hlási k homosexuálnej orientácii. Dokonca je pre túto komunitu príkladom, že homosexuálny pár môže vychovávať dieťa. Výrečný človek, absolvent herectva na Vysokej škole múzických umení, dlhoročný člen činohry Slovenského národného divadla. Dlho bol známy najmä vďaka svojmu hlasu, ktorý roky nasadzovali do dabingu v rôznych seriáloch a filmoch. Aj preto ho systém potrebuje, lebo je na očiach a ušiach. Čo predsa povie takáto známa osobnosť z titulných strán časopisov a z „prime time“ televízneho priestoru, sa verejnosti ľahšie prijíma.

Funguje to však aj naopak. Herci, ochotní verejne podporiť „správne názory” (okrem Stankeho napr. Maroš Kramár, Juraj Kemka, Robert Roth, Ady Hajdu či Matej Landl), neustále dostávajú úlohy v seriáloch, vystupujú v televíznych šou či reklamách a ich príjmy stúpajú.

Autor: Michal Albert

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

Zem a Vek
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

  & Časopis