Pellegrini pochválil prácu adminov nenávistnej a extrémistickej stránky Zomri a pozval ich na Úrad vlády

· Čas čítania: 4 min.
Foto: Infovojna

Slovenský premiér zároveň priznal, že stránku Zomri na sociálnej sieti Facebook sleduje aj on. Jeho slová odzneli 11. apríla na akademickej pôde Ekonomickej univerzity v Bratislave počas diskusie GLOBSEC-u.

Prečítajte si plné znenie statusu Zomri na Facebooku a rýchly pohľad do mentálneho sveta adminov tejto nenávistnej stránky:

Ako pozval premiér na Úrad vlády Zomri:
Už asi 5 hodín premýšľame nad tým, ako vám na vaše vyhlásenie odpovedať a stále sme nenašli správne riešenie.
Zhodli sme sa na tom, že si vážime to, že ste si vôbec prečítali kritiku vášho prvoplánového hodnotenia našej dosť dlhodobej snahy. Upozorňujeme na nárast extrémizmu na Slovensku, na to, že vaša hrádza nefunguje, na tragický stav nemocníc, mizerné platy učiteľov a sestier, na osraté hajzle a na ostatné záležitosti, ktoré posúvajú našu krajinu do stredoveku. Sme radi, že ste aspoň čiastočne uznali, že máme správny smer. Možno nie konvenčný, možno nie čistý ani harmonický, ale nejaký správny. 
Asi nie je v tejto krajine veľa komunít, ktoré by premiér pozval na rozhovor, ak sa práve nevyhrážajú nejakým štrajkom a my veríme, že to nie je len snaha o nejaký prvoplánový politický marketing. Preto sa vám chceme s úctou poďakovať za pozvanie.
Nemyslíme si, že máme kompetencie a vzdelanie, aby sme vám v čomkoľvek radili. Sme len obyčajní ľudia, ktorí sa len snažia popisovať udalosti okolo seba.
Vieme však, že vaším poslaním je počúvať práve takých, ako sme my a preto by sme sa s vami, Peter, radi stretli, porozprávali sa a vysvetlili vám veci.
Toto je dilema, ktorú sme v našom malom tíme asi dve hodiny rozoberali. Radi sa stretneme. Vieme, že nie ste úplný blázon a že viete počúvať. Výsledok však zostal nerozhodný. Jeden z nás sa v prípade stretnutia vyhráža odchodom, ostatní sú si nie istí výsledkom.
Kameňom úrazu nie je vaša osoba, strana ktorú zastupujete, ani vaše hodnoty. Rovnako ako my, ste hrdý Slovák a demokrat. Problémom sú ľudia, s ktorými spolupracujete. Predseda strany, ktorý sa verejne prezentuje politickými témami, proti ktorým spoločne s vami bojujeme a s ktorými prichádzate každodenne do styku. Jeho úbohé vyhrážky ľuďom, ktorí bránia demokraciu a nahrávanie konšpirátorom a putinofilom, ktorí sa ju snažia rozbiť. Problémom je aj spolupráca so stranou SNS, ktorá otvorene protestuje proti niektorým základným záujmom Slovenska ako demokratickej krajiny v rámci Európskej únie.
Podliehate ochrane v rámci Úradu na ochranu ústavných činiteľov, ktorý vyslovene bráni anonymným osobám so stretnutím sa s vami a preto sa s vami asi momentálne nebudeme môcť osobne stretnúť. Problémom nie sú len tašky na našich hlavách. Je to ohrozenie zverenenia našej identity. Napriek tomu nám môžete veriť, že my nie sme tí, čo sa hanbia za to, čo robia. Ak nájdeme spôsob, ako sa stretnúť a pritom nevyzradiť našu identitu nepriateľom Slovenska a demokracie, určite ho neodmietneme. Priamy kontakt na seba máme asi cez DMs na instagrame.
To, čo máme spoločné je, že nevieme, či napĺňame naše poslanie správne. Ale dúfame, že sa o to všetci snažíme.
Ak by mala naša konverzácia skočiť tu a teraz, tak vám prajeme veľa síl s riadením našej krajiny. Obdobie, keď sa budete musieť postaviť odporcom hodnôt predstavujúcim základ vašej osobnej integrity, sa určite blíži. Neveríme, že s nimi dokážete spolupracovať dlhodobo. Ak sa rozhodnete ísť do boja, dúfame, že to pochopí aj široká verejnosť a postaví sa za vás.

Premiér na akademickej pôde Ekonomickej univerzity v Bratislave počas diskusie GLOBSEC-u, ktorá sa uskutočnila 11. apríla, pochválil prácu adminov Zomri v boji proti extrémizmu. Video si môžete pozrieť tu:
https://www.facebook.com/watch/?v=2334826900094549

Zdroj: https://www.infovojna.sk/article/video-pellegrini-pochvalil-pracu-adminov-nenavistnej-a-extremistickej-stranky-zomri-a-pozval-ich-na-urad-vlady

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár