Peter Marček: Čo predchádzalo nákupu bojových útočných stíhačiek F16?

Tagged With: , , , , , , Add Comment

V prvom rade je potrebné verejnosti ozrejmiť a povedať, za akým účelom bolo vyvíjané bojové lietadlo F16 a k čomu je určené, aké misie doposiaľ plnilo v rámci armády USA, Pentagónu a NATO.

Výrobcom je General Dynamics (teraz Lockheed Martin). F-16 Fighting Falcon je viacúčelové jednomotorové stíhacie lietadlo s veľkou obratnosťou, ktoré je určené k leteckým súbojom a útokom na pozemné ciele. Prvý oficiálny let bol 2. februára 1974. Lietadlá postupne prechádzali modernizáciou v rôznych variantoch až na nosiče atómových bômb B 61 – 12 a B63. Prvé skúšky zhadzovania atómových bômb sa uskutočnili v polovici marca 2017 v USA.  Môžete si o tom prečítať TU a TU.

F16 boli použité v Juhoslávii, Iraku, Afganistane, počas grécko-tureckých bojov… Je to teda útočné bojové lietadlo, ktoré môže niesť aj novovyvinuté atómové bomby B 61 –B a B 63. USA ich plánujú dodať do EÚ do roku 2020 v objeme 25 miliárd USD. Rozhodli o tom na summite NATO v dňoch 11. – 12. 7. 2018. Viac TU.

A tu vznikajú otázky, pričom ich odpovede začínajú dávať logické závery, z ktorých mrazí:

Prečo Kiska a Trump nečakane žiadajú navyšovať rozpočet krajín EÚ na tzv. obranu na 2 – 4 % z HDP?

Prečo zrazu vláda SR rozhodla nakúpiť útočné F16 za 1,6 mld. eur  a obetovať ďalších 500 mil. na servis a prevádzku?

Prečo sa zrazu vymieňajú spoľahlivé a funkčné ruské radarové systémy PVO za amerických 17 kusov 3D rádiolokátorov stredného, malého aj blízkeho dosahu za predpokladaných 155 090 000 eur ?

Prečo sa nakupujú z USA vrtuľníky Sikorsky Black Hawk UH-60M za približne 261 miliónov dolárov?

Prečo USA a Pentagón dali financie na rekonštrukcie letísk Sliač a Kuchyňa vo výške 46 miliónov dolárov a 180 miliónov eur na opravu a modernizáciu deviatych leteckých základní prevažne na východe Európy?

Prečo na Globsecu v Bratislave zaznelo z úst účastníkov, že náš nepriateľ je Rusko a Čína, prečo sa vedie dezinformačná a nenávistná kampaň proti Rusku a Číne?

Prečo zastrelili Kuciaka a jeho priateľku a nasledoval pokus o prevrat a výmenu vládnych predstaviteľov, ktorí zrazu súhlasia s navyšovaním výdajov na zbrojenie a nákupom stíhačiek, vrtuľníkov, radarov a vybudovaním amerických a NATO základní?

Prečo boli prevrat na Ukrajine a rozpútanie občianskej vojny financované USA 5 miliardami USD?

Prečo sa na Ukrajinu dodávajú zbrane a vojaci z USA a NATO?

Prečo sú cvičenia NATO a USA na hraniciach s Ruskom? Prečo USA a NATO bez mandátu BR a OSN bombardovali Juhosláviu a následne založili najväčšiu základňu NATO v Kosove?

Prečo je vyše 800 vojenských základní USA a NATO okolo Ruska a Číny, pritom Rusko má dve základne mimo svojho územia v zmysle dohody s OSN?

Prečo ročný rozpočet na zbrojenie USA a NATO je 1,8 bilióna USD, pričom Rusko dáva 50 mld. USD?

Prečo sa zrazu prezident Kiska teší z nákupu stíhačiek, radarov, vrtuľníkov, vysielania vojakov na ruské hranice a navyšovania výdavkov na zbrojenie z daní občanov SR na 2% HDP alebo1,8 miliardy eur ročne?

Prečo sa po nástupe Kisku do funkcie prezidenta začali obrovské presuny vojenskej techniky NATO a USA k hraniciam Ruska?

Prečo vznikajú v krajinách V4 spojovacie uzly severného krídla NATO? Systém velenia, riadenia, komunikácie, využitia počítačových systémov, spravodajstva, pozorovania a prieskumu na Slovensku je už vybudovaný v Ružomberku.

Prečo sem idú americkí poradcovia školiť slovenských vojakov?

Prečo zrazu organizujeme 50 cvičení USA, NATO a slovenských vojakov na území Slovenska?

Prečo zrazu prezident Kiska chváli predsedu vlády Pellegriniho za nákup stíhačiek F16 a amerických radarov a za navyšovanie výdajov na zbrojenie?

Prečo predchádzajúce  pravicové vlády podpisovali dohody s NATO, pričom vôľa občanov bola vyjadrená v referende 23. – 24. mája 1997 a vstup do NATO nie je platný? (Referendum bolo neplatné, pretože účasť voličov bola len 9,53% namiesto požadovaných 50%).

Prečo naše a západné mainstreamové médiá tieto aktivity nazývajú mierovými krokmi, keď pritom je jasné, že americký vojenský priemysel s NATO rozpútavajú vojny a prevraty po svete – Vietnam, Kórea, Líbya, Irak, Egypt, Ukrajina, za ktorými sú milióny mŕtvych… Sú novinári platení cez neziskové organizácie?

Ukazujú tieto skutočnosti a fakty, že na území Slovenska budeme mať americké základne s atómovými bombami namierenými proti Rusku a Číne?

Je toto pokračovanie prípravy na vojnu s Ruskom a Čínou ?

Nechala sa vláda SR  buď dobrovoľne alebo pod tlakom CIA ,USA a NATO vtiahnuť do prípravy na horúcu vojnu?

Občania SR, apelujem na Vás, aj na poslancov NR SR, politické strany a hnutia, otvorte si oči a premýšľajte o týchto faktoch a súvislostiach, kam nás ženie NATO s americkými zbrojnými korporáciami. Podľa posledných prieskumov 94,5 % obyvateľov Slovenska chce MIER a mierové súžitie na Euroázijskom kontinente ale aj vo svete.

Je smutné, že máme aj vo vláde vojnových štváčov a v radoch poslancov NR SR pomáhačovna vojenské prípravy k rozpútaniu vojny na území EÚ, ktoré nazývajú obrannými aktivitami a výdavkami na obranu.

Z hore uvedených faktov a skutočností ale vyplýva opak, je to asi príprava na vojnu proti našim osloboditeľom v druhej svetovej vojne, Rusom a slovanským národom, ktoré obetovali vyše 33 miliónov životov na území Ruska a východnej Európy.

Idú slovanské národy napomáhať vojne proti Slovanom?

Odpoveď si dajte sami.

Stop zbrojeniu a svetu MIER.

Peter Marček, nezávislý poslanec NR SR.

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/peter-marcek-co-predchadzalo-nakupu-bojovych-utocnych-stihaciek-f16/1465780

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Hlavné Správy

Pridaj komentár

  & Časopis