Peter Nagy a Katarína Nagy Pázmány

Tagged With: , , , , Add Comment

Spolu s Karolínou Farskou, Jurajom Šeligom, Tatianou Sedláčkovou a Jakubom Kratochvílom sú organizátormi protestov Za slušné Slovensko. Tento manželský pár vraj nemal žiadne skúsenosti s organizáciou verejných zhromaždení, ale v priebehu 24 hodín sa mu podarilo zhromaždiť celé budúce „Slušné Slovensko“. Všade, kde sa ich na to pýtajú, svorne tvrdia, že spomienkový pochod financovali z peňazí, ktoré im prišli na transparentný účet od ľudí. Stáli ich asi 70 tisíc eur. Je v tom kus symboliky, lebo presne toľko stálo aj objednanie dvojnásobnej vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Nagyovci pritiahli do ulíc po celej krajine asi stotisíc ľudí, teda asi 2 % obyvateľov. Keby boli politici, takáto podpora by im nestačila ani na vstup do Národnej rady. Aj vďaka ich protestom však odstúpil minister vnútra Robert Kaliňák, ale podľa Nagyovcov to nestačí, lebo ich požiadavky neboli splnené. Majú „len“ dve požiadavky: aby bola vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej vyšetrená za pomoci medzinárodných expertov a slovenskú vládu by nahradila nejaká iná, dôveryhodná, pri ktorej nebudú existovať podozrenia na napojenie na organizovaný zločin a korupciu.

Dvadsaťsedemročný Peter Nagy študoval žurnalistiku v Bratislave, a potom prišiel do vydavateľstva Petit Press (ktoré vydáva aj denník SME), kde dostal na starosť stránku pre 16 až 30-ročných fici.sk. Tento projekt prevzal po Radoslavovi Augustínovi, ktorý nesúhlasil so vstupom Penty do vydavateľstva Petit Press, a preto prešiel do Denníka N. Nagy zaviedol v rámci videotvorby reláciu Ťažký týždeň so „slniečkarskym“ zabávačom Jánom Gorduličom.

Autor: Ratko Sudecký

Mesačník ZEM&VEK si môžete predplatiť na: http://www.webareal.sk/sofian

Zem a Vek
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

  & Časopis