Petíciu proti propagácii pedofílie podpísalo už 15 000 ľudí

· Čas čítania: 2 min.
Ilustračné foto: Shutterstock

Petíciu „Zastavte propagáciu pedofílie a chráňte naše deti!“ podpísalo viac ako 15-tisíc ľudí. Petíciu zostavila občianska iniciatíva Aliancia za rodinu ako reakciu na nedávno medializované články, ktoré podľa iniciatívy pomáhajú zvyšovať akceptáciu pedofílie v spoločnosti.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


“Zákon musí stáť na strane detských obetí sexuálneho násilia a musí predchádzať tomu, aby sa obete obeťami stali,” uviedla aliancia na stránke www.podpisem.sk, kde možno petíciu podpísať (https://www.podpisem.sk/petition/peticia-zastavte-propagaciu-pedofilie-a-chrante-nase-deti/).

Petíciou sa Aliancia za rodinu obracia na Národnú rada SR, vládu SR a poslancov národnej rady. Žiadajú ich, aby podľa druhu svojich ústavných kompetencií navrhli a prijali doplnenie trestného zákona, ktorým sa zavedie trestnosť propagácie pedofílie, zoofílie, nekrofílie, kanibalizmu, incestu alebo sexuálnych deviácií.

Materiály obhajujúce, podporujúce, schvaľujúce alebo podnecujúce takéto sexuálne deviácie navrhujú v zákone zahrnúť medzi extrémistické materiály. Takisto žiadajú, aby navrhli a prijali doplnenie zákona o pedagogických zamestnancoch ako aj iných zákonov upravujúcich povinnosti zamestnancov, ktorí pracujú s deťmi, o povinné absolvovanie psychotestov, zameraných na odhalenie pedofílie a iných sexuálnych deviácií či doplnenie. Ako Aliancia za rodinu ďalej konštatuje, pri deťoch sa riziko nepripúšťa.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


“Prevencia sexuálneho násilia na deťoch si vyžaduje prijať ďalšie nástroje. Zákon musí stáť na strane detských obetí sexuálneho násilia a musí predchádzať tomu, aby sa obete obeťami stali. Dovoľujeme si Vás požiadať o to, aby ste vzhľadom na závažnosť tohto problému spracovali tieto návrhy a prerokovali doplnenia zákonov v skrátenom legislatívnom konaní,” uviedla aliancia v petícii.

Zdroj: SITA

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár