Petíciu proti propagácii pedofílie podpísalo už 15 000 ľudí

· Čas čítania: 2 min.
Ilustračné foto: Shutterstock

Petíciu „Zastavte propagáciu pedofílie a chráňte naše deti!“ podpísalo viac ako 15-tisíc ľudí. Petíciu zostavila občianska iniciatíva Aliancia za rodinu ako reakciu na nedávno medializované články, ktoré podľa iniciatívy pomáhajú zvyšovať akceptáciu pedofílie v spoločnosti.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


“Zákon musí stáť na strane detských obetí sexuálneho násilia a musí predchádzať tomu, aby sa obete obeťami stali,” uviedla aliancia na stránke www.podpisem.sk, kde možno petíciu podpísať (https://www.podpisem.sk/petition/peticia-zastavte-propagaciu-pedofilie-a-chrante-nase-deti/).

Petíciou sa Aliancia za rodinu obracia na Národnú rada SR, vládu SR a poslancov národnej rady. Žiadajú ich, aby podľa druhu svojich ústavných kompetencií navrhli a prijali doplnenie trestného zákona, ktorým sa zavedie trestnosť propagácie pedofílie, zoofílie, nekrofílie, kanibalizmu, incestu alebo sexuálnych deviácií.

Materiály obhajujúce, podporujúce, schvaľujúce alebo podnecujúce takéto sexuálne deviácie navrhujú v zákone zahrnúť medzi extrémistické materiály. Takisto žiadajú, aby navrhli a prijali doplnenie zákona o pedagogických zamestnancoch ako aj iných zákonov upravujúcich povinnosti zamestnancov, ktorí pracujú s deťmi, o povinné absolvovanie psychotestov, zameraných na odhalenie pedofílie a iných sexuálnych deviácií či doplnenie. Ako Aliancia za rodinu ďalej konštatuje, pri deťoch sa riziko nepripúšťa.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


“Prevencia sexuálneho násilia na deťoch si vyžaduje prijať ďalšie nástroje. Zákon musí stáť na strane detských obetí sexuálneho násilia a musí predchádzať tomu, aby sa obete obeťami stali. Dovoľujeme si Vás požiadať o to, aby ste vzhľadom na závažnosť tohto problému spracovali tieto návrhy a prerokovali doplnenia zákonov v skrátenom legislatívnom konaní,” uviedla aliancia v petícii.

Zdroj: SITA

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár