Pfizer vakcína sa musí skladovať pri -70°C

Foto: Shutterstock

Dve farmaceutické spoločnosti oznámili veľmi úspešné výsledky 3. fázy testovania vakcíny na COVID-19. Spoločnosť Pfizer a jej partner BioNTech uviedli, že ich vakcína je na 95 % účinná, na základe úplných výsledkov skúšok. O dva dni skôr spoločnosť Moderna uviedla, že jej vakcína bola na základe predbežných údajov účinná na 94,5%. Pfizer aj Moderna používajú rovnaký prístup k vakcínam založený na genetickom inžinierstve, ktorý zahŕňa molekuly messenger RNA. Za predpokladu, že americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv povolí vakcíny na „použitie“, bude musieť každá firma ohromne zvýšiť výrobu a distribúciu. Spoločnosť Pfizer očakáva, že na celom svete vyprodukuje až 50 miliónov dávok v roku 2020 a až 1,3 miliárd v roku 2021. Spoločnosť Moderna má v úmysle vyrobiť približne 20 miliónov dávok v roku 2020 a 500 miliónov až jednu miliardu v roku 2021. Osoba, ktorá dostane jednu z vakcín, bude potrebovať dve podané dávky s odstupom troch alebo štyroch týždňov.

Je potrebných niekoľko krokov, aby sa malé sklenené liekovky s vakcínou dostali do nemocníc a lekární, kde sa môžu vpichovať do človeka. Vakcína spoločnosti Moderna sa musí dodávať pri teplote –20 stupňov Celzia (–4 stupne Fahrenheita). Po rozmrazení ju bude možné uchovávať v chladničke pri teplote od 2 do 8 stupňov C (36 až 46 stupňov F) až 30 dní. Vakcína spoločnosti Pfizer sa musí uchovávať pri teplote –70°C (–94°F), čo je oveľa väčšia výzva. Po prenesení do chladničky sa musí podať do piatich dní.

Prečo vakcína od spoločností Pfizer vyžaduje skladovanie pri -70°C? Pretože obsahuje experimentálne nanotechnologické zložky, ktoré predtým nikdy neboli vo vakcínach použité. Teplota -70°C je nižšia ako teplota na Severnom póle. Pokiaľ sa nebude skladovať podľa predpísanej teploty, ingrediencie v nej sa začnú rozpadať. Ako vysvetlila Iniciatíva Children’s Health Defense, Ochrana zdravia detí (CHD) v článku 6.8.2020, mRNA vakcíny na COVID-19 spoliehajú na “systémový nosič” založený na nanočasticiach, obsahujúci syntetickú chemikáliu s názvom polyetylén glykol (PEG).

CHD ďalej vysvetľuje: “Použitie PEG v liekoch a vakcínach je čím ďalej viac kontroverzné z dôvodu dobre zdokumentovaných prípadov nepriaznivých imunitných reakcií v súvislostiach s PEG, vrátane životu nebezpečnej anafylaxie. Zhruba sedem z desiatich Američanov už môžu byť citlivý na PEG, čo môže viesť k zníženiu účinnosti liečby a zvýšeniu nepriaznivých vedľajších účinkov. Ak mRNA vakcína na Covid-19 obsahuje PEG, vyžaduje povolenie od amerického Úradu pre kontrolu potravín a liečiv (FDA). Väčšie vystavenie sa látke PEG môže mať katastrofálne dôsledky. Dokumenty a publikácie spoločnosti Moderna naznačujú, že Moderna si plne uvedomuje bezpečnostné riziká spojené s PEG a ďalšími aspektmi svojej mRNA technológie, ale viac sa zaujímá o celkový zisk z predaja. Lipidové nanočastice spôsobujú v tele hyper zápalové odpovede, čo vedie k vážnym reakciám, hospitalizácii a potenciálnym úmrtiam.”

Prečo sa lipidové nanočastice (LPN) používajú v týchto vakcínach? CHD informuje: “LPN zapuzdrujú molekuly mRNA, aby ich ochránili pred rozkladom a aby podporili bunkovú absorpciu. A okrem toho aktivovali imunitný systém. Inými slovami, LPN sú adjuvanty (pomocné látky navrhnuté, aby po vpichu do tela vyvolali hyper zápalovú odpoveď). Používajú ich v snahe vyvolať tvorbu protilátok, čo výrobcom umožní tvrdiť, že vakcíny majú vysokú mieru efektivity, aj keď tie isté adjuvanty spôsobujú vážne nepriaznivé reakcie. Podľa nedávnych vakcinačných experimentov, ktoré urobila Moderna, 100% ľudských subjektov v skupine, ktorí obdržali dávku vakcíny, prekonali nejaké nepriaznivé reakcie.“

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Jonathan Tommey, facebook, 19.11.2020, Otevři svou mysl, facebook, 23.11.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]. UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply