Pijú ako Junker

Tagged With: , , , Add Comment

Medzi  krajinami, členmi Európskej únie, podľa  európskej štatistickej agentúry Eurostat,  ktorú zverejnil v prvý deň Nového roka, najviac pijú alkohol Estónci. Európske domácnosti podľa Eurostatu „ vynaložili „ na alkohol v roku 2017 – 130 miliárd  eúr!
Estónske domácnosti  dali na alkohol 5,2 percenta svojich príjmov, Na druhom mieste je Lotyšsko so 4,9 percentami, potom Litva so 4 percentami. Ďalej nasleduje Poľsko/3,5 %, Česko 3,3 %, Maďarsko 3% a Fínsko 2,8 %. Najmenej pijú Španieli, Gréci a Holanďania/ pod 1 %/ príjmov/. Slovensko sa tiež drží statočne s 2,5 percentami  vošlo do prvej desiatky spolu s Luxemburskom. Určite zaujímavé je, že pije sa najviac tam, kde je bieda/Pobaltské krajiny/, Takže už neplatí – spitý ako Dán, či Fín. Krajiny V4 ako sa ukazuje pijú aj od radosti aj zo starostí, Slováci najmenej-majú málo aj radostí  a možno aj starostí.
Dušan Konček
Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
Zem a Vek
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

  & Časopis