Plán USA: militarizovaná kontrola populácie

· Čas čítania: 4 min.
foto: archív

Rockefellerova nadácia, ktorá má historické väzby na federálnu vládu USA, predložila národný plán na kontrolu epidémie koronavírusu. Cieľom je otestovať 30 miliónov ľudí denne za štátne peniaze a podrobiť amerických občanov prísnej vojenskej kontrole.

Nadácia Rockefeller Foundation predstavila „Národný akčný plán na testovanie covid-19“, ktorý poukazuje na „pragmatické kroky, vedúce k opätovnému otvoreniu našich pracovísk a komunít“. Nejedná sa však len o opatrenia na ochranu zdravia, ako to vyzerá podľa názvu.

Tento plán – na ktorom sa podieľalo niekoľko najprestížnejších univerzít (Harvard, Yale, Johns Hopkins a ďalšie) – predznamenáva skutočný hierarchický a militarizovaný sociálny model.Na vrchole hierarchie je „Očkovacia testovacia komisia (PTB), podobná agentúre, riadiacej vojnovú výrobu (War Production Board), ktorú USA vytvorili počas druhej svetovej vojny“. Pandemická testovacia komisia by „pozostávala z lídrov z oblasti obchodu, vlády a akademickej obce“ (zástupcovia vlády by neboli v prvom rade, ale finanční a ekonomickí predstavitelia by boli radení podľa dôležitosti). Táto najvyššia rada, ktorá by mala moc rozhodovať o výrobe a službách, by mala podobnú právomoc, aká je udeľovaná prezidentovi Spojených štátov počas vojny na základe zákona o obrannej výrobe. Plán vyžaduje, aby boli na covid-19 testovaní 3 milióny amerických občanov týždenne, pričom počet testovaných sa má v priebehu šiestich mesiacov navýšiť na 30 miliónov týždenne. Cieľom je dosiahnuť schopnosti otestovať 30 miliónov ľudí denne na covid-19, čo by malo byť realizované do jedného roka. Za každý test sa očakáva „skutočná trhová úhrada (napr. 100 dolárov) za každú analýzu covid-19“. Z verejného rozpočtu tak budú potrebné miliardy dolárov mesačne. Rockefeller Foundation a jej finanční partneri pomôžu vytvoriť sieť pre poskytovanie úverových záruk a podpísanie zmlúv s dodávateľmi, teda s veľkými spoločnosťami, ktoré vyrábajú lieky a lekárske vybavenie.

Podľa tohto plánu je „Rada pre kontrolu pandémie“ tiež oprávnená založiť „Jednotky pre pandemickú pohotovosť“: tj. Zvláštnu jednotku s 100 – 300 tisíc členmi. Ich nábor by bol vykonávaný z radov dobrovoľníkov Mierových zborov a organizácie AmeriCorps (oficiálne vytvorených americkou vládou na „pomoc pre rozvojové krajiny“) a tiež z vojenského personálu Národnej gardy. Členovia „Jednotiek pandemickej pohotovosti“ by dostávali priemernú hrubú mzdu vo výške 40 000 dolárov ročne, za čo by štát vynaložil 4 – 12 miliárd dolárov ročne.

Úlohou „zboru pre pandemickú pohotovosť“ by bola predovšetkým kontrola obyvateľstva za pomoci postupov, ktoré sa používajú v armáde, prostredníctvom systémov digitálneho sledovania a identifikácie na pracoviskách a študijných miestach, v obytných oblastiach, na verejných miestach a pri cestovaní. Systémy tohto typu – ako pripomína Rockefellerova nadácie – sú vytvárané spoločnosťami Apple, Google a Facebook.

Podľa tohto plánu by informácie o jednotlivcoch, týkajúce sa ich zdravotného stavu a aktivít, zostali dôverné, „kedykoľvek by to bolo možné“. Všetky informácie by však boli centralizované v digitálnej platforme, ktorú by spravoval federálny štát a súkromné ​​spoločnosti. Podľa údajov, ktoré poskytla „Rada pre kontrolu pandémie“, by sa čas od času rozhodovalo o tom, ktorá oblasť by bola izolovaná, a na ako dlho.

Toto je teda plán, ktorý chce Rockefeller Foundation realizovať nielen v Spojených štátoch. Ak by tento plán bol uskutočnený hoci len čiastočne, došlo by k ďalšiemu sústredeniu ekonomickej a politickej moci v rukách ešte užšieho elitného sektora na úkor rastúcej väčšiny obyvateľov, ktorá by bola zbavená základných demokratických práv.

Operácia je vykonávaná v mene „kontroly nad covid-19“, avšak miera úmrtnosti na túto chorobu v americkej populácii bola podľa doterajších oficiálnych zdrojov nižšia, ako 0,03%. Plán Rockefellerovej nadácie využíva vírus ako skutočnú zbraň, ktorá je oveľa nebezpečnejšia, než samotný covid-19.

Zdroj: http://zvedavec.org/komentare/2020/06/8335-plan-usa-militarizovana-kontrola-populace.htm

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár