Plichtová verzus Rostas

Tagged With: , , , , Add Comment

Pani Plichtová, práve som si pozrel vašu diskusiu s moderátorkou Ľubou Lesnou. Dovolím si pár zásadných poznámok, aby ich mohla vnímať aj široká slovenská verejnosť. Tou hneď prvou je informácia zo zdroja blízkeho okruhu okolo pani Radičovej, ktorý mi pred svedkami oznámil, že v internej diskusii bolo prijaté rozhodnutie, že Rostas bude podmienečne odsúdený na tri mesiace. Túto informáciu dávam ako určitú poistku v intenciách vývoja kauzy.

Hneď v úvode a potom aj v strede relácie narážate na môj pôvod a spolu s moderátorkou sa tomu smejete. Skutočne ideálny obraz vášho morálneho cynizmu a pokrytectva. Vraj nemôžem byť zo štúrovskej krvi. Nuž takto, pani Plichtová. Moja mama a jej rod pochádza z Lubiny a podľa mojich informácií je tam vzdialené prepojenie. Ale aj keby mama odtiaľto hoci stokrát nepochádzala, vo mne štúrovská krv vzdoru voči útlaku koluje aj v prenesenom význame. Vaše rodné meno je Reimanová a ja sa vás pýtam, aký je váš pôvod? Ja to veľmi dobre viem, ale budem rád, keď to odznie aj na verejnosti a vzhľadom na túto skutočnosť vám potom položím ďalšiu otázku.

A teraz pár poznámok, ktoré vyplývajú z rozhovoru. Tvrdíte, že sa snažím o návrat do putinovského Ruska. My sme niekedy boli jeho súčasťou? Tvrdíte, že propagujem antisemitizmus. Ja sa pýtam kde konkrétne? Tvrdíte, že ste neútočila na moju osobu, ale na moje názory. Ako je potom možné, že ste okrem iného uviedli, že keďže nespomínam holokaust, dokazujem, že ho popieram? Viete to povedať aj do očí našich detí, ktoré sa stali objektom katastrofálneho teroru ozbrojeného komanda, ktoré konalo aj na základe vašich hlúpych a zlomyseľných konštruktov?

Hovoríte čosi o trénovaní slovenských chlapcov ruskými kozákmi. O ničom takom neviem, ale keby aj, to je trestný čin? Na otázku moderátorky, pre koho ste vypracovali posudok odpoviete, že pre „národnú agentúru“. Ja nič také nepoznám, viete teda pre koho ste posudok vlastne vypracovali? V rozhovore sa vyhýbajte zodpovednosti za svoj podiel na trestnom stíhaní, pritom ste vlastným podpisom potvrdili znalecký sľub ako formu súdnej prísahy s plným vedomím následku jeho porušenia.

Vo vašich fikciách pokračujete a tvrdíte, že súčasťou škály fašizmu je prijímanie konšpiračných teórií a neoverených správ. Nie pani Plichtová, súčasťou fašizmu je totalitné myslenie vylučujúce iný názor. V klamstvách a podvádzaní pokračujete ďalej a uvádzate, že nechcem poskytnúť údaj o predaji časopisu. Lož. Údaje o predajoch poskytujeme od samého začiatku. Od roku 2013 sme predali 1,1 milióna kusov, priemerný medziročný nárast predaja máme po roku 2016 vo výške 6%. Je to v dobe strmhlavého pádu tlačených médií malý zázrak – navyše bez akýchkoľvek bočných príjmov.

Pohoršujete sa nad tým, že pre nás píšu a podporujú nás mnohé renomované osobnosti zo Slovenska aj zo zahraničia ako profesori univerzít alebo umelci. Vám ani na chvíľu nenapadlo, že tieto osobnosti dlhodobo podporujú pluralitný systém a s radosťou využívajú ľudské právo na slobodu slova? S Ľubou Lesnou lamentujete nad tým, čo robiť. Vy navrhujete politizáciu školstva, že treba už od detstva uchopiť „kritické myslenie“. Politika a ideológie na školy nepatria, to by ste mali ako pedagóg vedieť.

Vyčítate mi, že nedávam citácie dejateľov do kontextu a prinášam ich ako hotovú pravdu. Aký kontext by ste si želali, pani Plichtová? Niečo ako v Martinuse, že nestotožňujem sa, ale predávam?  Nuž ale mne je vám vlastné farizejstvo cudzie. Kritizujete naše stotožňovanie sa s našimi slovenskými koreňmi ako entnocentrizmus, pretože je to sebadeštruktívne a zároveň chválite Denník N s jeho článkom, kde je na obálke Štúr zobrazený ako Hitler. Obhajujete sa Hannah Arendtovou, ktorú som kedysi rád čítal, no nedodáte, že ju pre jej názory nenávideli samotní židia tak ako aj jej životného druha Martina Heideggera.

Je toho veľmi veľa, pani Plichtová, no vo vašom akože akademickom moralizujúcom vajataní sa stále obsedantne odvolávate na „putinovské Rusko“, no ani slovom nespomeniete zločiny a genocídy USA a NATO. Je to zúfalá ľudská bieda, ktorú ste spolu s moderátorkou predviedli. Voláte na záver po diskusii, ja vám ju v rozhovore pre mesačník Zem& Vek rád poskytnem. V niečom máte absolútne pravdu, keď tvrdíte, že Rostas má vplyv a my toho človeka nemôžeme podceňovať. No nie je to len Rostas. Sú to všetky médiá združené v Asociácii nezávislých médií, ktorá má dnes väčší vplyv ako hlavný prúd. Prečo? Pretože takí ako vy ľudí dlhodobo podceňujú a vnucujú im, čo si majú myslieť. Nuž a celkom na koniec pripomínam, že ste si veľmi dobre vedomá toho, že ak sa trestné stíhanie voči mojej osobe za citovanie velikánov nášho národa zastaví, budete spolu s vašimi kumpánmi stíhaná za krivé obvinenia a nepravdivý znalecký posudok. Je mi ľúto, ale ste len využitý užitočný pešiak slúžiaci naplneniu politickej objednávky.

P.S. Pre úplnosť dodávam, že pred časom ma Ľuba Lesná volala do diskusie. Ja som s tým nemal žiaden problém, hoci otázky, ktoré mi poslala, boli až morbídne zaujaté a obhajujúce Plichtovú. Dala však termín práve v čase uzávierky a príprav na Národnú konferenciu, čo je v časom rozpore.

Videozáznam rozhovoru: 

Tibor Eliot Rostas
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

  & Časopis