Pochádza AIDS z laboratória?

Teóriu Miltona Coopera, že vírus HIV je umelo vytvorený v laboratóriu, aby sa násilne znížila celosvetová populácia, podporuje aj fakt, že gény AIDS sa nevyskytujú u žiadneho živočícha, ani u človeka.
Biológ ruského pôvodu z Humboldtovej univerzity v Berlíne Jakob Segal (1911 – 1995) prišiel v roku 1986 s tvrdením, že HIV vyrobili v laboratóriu na základni Fort Detrick v americkom štáte Maryland. Tam sa nachádza Americké vojenské
výskumné stredisko pre biologické a chemické zbrane. Podľa Segala vyrobili HIV z dvoch prírodných vírusov na konci 70. rokov. Jedným z nich bol smrteľný zvierací vírus Visna, ktorý vojenskí biológovia spojili s vysoko nákazlivým ľudským vírusom leukémie HTLV1. Vzápätí týmto novým vírusom podľa Segala zámerne nakazili skupinu väzňov, ktorú za účasť na projekte predčasne prepustili z basy. Išlo údajne o väzňov, ktorí pochádzali z veľkých miest, kam sa potom vrátili a nakazili ďalších. Hneď po tom, ako Segal zverejnil svoju hypotézu, sa o ňom začali šíriť informácie, že je agentom KGB a jeho názor na vznik HIV je sovietska propaganda, ktorá má za úlohu poškodiť reputáciu Spojených štátov.
Po Segalovej smrti sa záhadou pôvodu vírusu zaoberal aj americký fyzik Jonathan Mann zo Svetovej zdravotníckej organizácie. Nakoniec vyhlásil: „Viac než lekársko-vedecký problém je AIDS spoločensko-politické sprisahanie.“ Onedlho po tomto vyhlásení v roku 1998 Mann zahynul pri leteckom nešťastí. A tu sa zas objavili domnienky o tom, že niekto, kto za týmto sprisahaním stojí, chce za každú cenu ututlať pravdu.
„V 70. rokoch minulého storočia realizovala Svetová zdravotnícka organizácia plošné očkovanie v Zaire, Zambii, Tanzánii, Ugande, Malawi, Rwande, Burundi, Brazílii a na Haiti. V týchto krajinách sa – v tomto poradí, začal objavovať HIV,“ píše bývalý editor britského denníka Times Pearce Wright. „Vírus HIV vyvinuli zámerne,“ domnieva sa aj prvá africká držiteľka Nobelovej ceny za mier Wangari Maathai z Kene.
V roku 2000 prebiehal v USA aj súdny spor, v ktorom právnik čiernej pleti Boyd Graves žaloval štát, lebo podľa neho USA utajovali dokumenty dokazujúce, že HIV je tajným vládnym projektom na genocídu amerických černochov a ďalších etnických menšín. Tvrdil aj, že preto vláda zdržuje vývoj lieku na HIV. Aj Graves bol HIV pozitívny a americkú motiváciu na vytvorenie vírusu prirovnal k nemeckému vojnovému plánu na vyhubenie podriadených rás. Veď ako prví padli za obeť černosi, Hispánci, narkomani a homosexuáli – teda nežiaduce a „zbytočné“ skupiny ľudí.
HIV v každom z nás
Dvaja poprední americkí vedci profesor molekulárnej biológie na univerzite v Berkeley Peter Duesberg a molekulárny biológ a profesor biochémie na Harvardovej univerzite Charles Thomas tvrdia, že vírus HIV vlastne vôbec nesúvisí s ochorením. Nikto nikdy podľa nich nepredložil žiadny priamy dôkaz, že HIV spôsobuje AIDS. Ide o dvoch renomovaných vedcov, žiadnych lacných konšpirátorov. A vravia, že toto ochorenie nie je dokonca ani infekčné. Nemôžete sa nakaziť a zomrieť na AIDS. Podľa nich je hlavnou príčinou vzniku AIDS otrava drogami a farmakologickými prípravkami. V prípade narkomanov sú to psychotropné látky (heroín, kokaín, speed, pervitín a ďalšie) a u ostatných pacientov obyčajné lieky. Imunitu spoľahlivo likviduje chemoterapia, prípravky na liečbu HIV pozitívnych pacientov či nadmerné užívanie antibiotík.
Tvrdia, že HIV patrí medzi asi sto druhov retrovírusov, ktoré sú si veľmi podobné a nachádzajú sa v tele každého zdravého človeka. Prečo by mal AIDS spôsobovať práve HIV a nie nejaký iný retrovírus? Táto otázka nebola podľa Petra Duesberga a Charlesa Thomasa nikdy zodpovedaná. U dospelého človeka prejde medzi (údajným) nakazením vírusom HIV a prepuknutím ochorenia AIDS 2 až 15 rokov, v praxi zhruba 10. „Vírus spôsobuje ochorenie do niekoľkých dní, týždňov, maximálne mesiacov. Ale nie rokov. Nič také ako pomalý vírus neexistuje. U HIV je táto doba tri týždne. Ak by mal vírus HIV niečo spôsobiť, muselo by k tomu prísť do troch týždňov od infekcie. Čokoľvek, čo sa stane neskôr,
nie je spôsobené vírusom HIV,“ tvrdí Peter Dues¬berg. Upozorňuje na fakt, že podiel HIV pozitívnych sa za posledných 25 rokov nezmenil. Ale
zato počet ochorení AIDS od roku 1980 verne kopíruje trend počtu drogovo závislých. Preto Duesberg tvrdí, že hlavnou príčinou AIDS je užívanie drog alebo homosexuálny promiskuitný životný štýl, prípadne ich kombinácia. Až 62 percent chorých na AIDS v USA sú podľa neho homosexuálni muži a 33 percent sú drogovo závislí. Situácia v Afrike, kde je chorých na AIDS najviac, je celkom odlišná. Z hľadiska epidemiológie nemá podľa Duesberga africký a americký AIDS takmer nič spoločné. Za nedostatok imunity (AIDS) v Afrike môže podľa neho dlhodobá podvýživa, zlé hygienické podmienky a časté bakteriálne a parazitické infekcie.
Autor: Ratko Sudecký
Mesačník Zem&Vek si môžete predplatiť na: http://bit.ly/kupit-online-zemavek-april-2019

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply