Pod hradom Sitno slávnostne vyhlásili Sitniansky manifest slobody a zdravia

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Miloš Zverina

Slávnostné vyhlásenie a uvedenie do života Sitnianskeho manifestu slobody a zdravia sa uskutočnilo v sobotu popoludní pod historickým hradom Sitno.

Organizátormi podujatia boli členovia hnutia Sloboda 2020. Táto akcia bola prvou aktivitou hnutia. Jeoh členovia o sebe na svojej facebookovej stránke uvádzajú: „Sme slobodní muži a ženy zo všetkých kútov našej Zeme, ktorým záleží na slobodnom živote v slobodnej zemi. Sme výlučne apolitický a nadkofesionálny (bez príslušnosti k akémukoľvek náboženstvu).

Účastníci sa postupne stretávali na parkovisku pri počúvadlianskom jazere a potom odtiaľ spoločne vyrazili na vrch Sitno /1009 m n.m./. Manifest vyniesli na vrch. Na skalách pod vrcholom sa najprv uskutočnil spoločný obrad – poďakovanie naším predkom. Odtiaľ sa pokračovalo na vrch a hrad Sitno.

Pod hradom Sitno po úvodnom privítaní si všetci spoločne zaspievali slovenskú hymnu a vypočuli si báseň „Mor ho!“ Rozprávalo sa o spájaní pronárodných síl a o povesti o sitnianskych rytieroch. Na záver zhromaždenia sa čítalo plné znenie Sitnianskeho manifestu slobody a zdravia, ktorý hnutie Sloboda 2020 adresovalo všetkým občanom Slovenska.

Samotný text bol po celý čas vystavený pri múroch hradu Sitno. Prítomní boli po vzore J. M. Hurbana vyzvaní, aby sa stali členmi spolku miernosti a triezvosti, aby každý najprv oslobodil seba samého.

Je to nová výzva na spájanie všetkých pronárodných, vlasteneckých síl – ľudí, ktorí chcú, aby život na Slovensku bol krajší a aby táto krajina bola slobodná, suverénna a nebola podrobená diktátu a zotročená inými štátmi a globálnymi skupinami.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár