Podľa čínskej virologičky SARS-CoV-2 bol vyrobený vo Wuhane

· Čas čítania: 3 min.
Zdroj: nypost.com

Na otázku, odkiaľ pochádza smrtiaci vírus, ktorý zabil vyše 900 tisíc ľudí na celom svete, Yan odpovedala: „Pochádza z laboratória vo Wu-chane. Laboratórium je kontrolované čínskou vládou.“ Vedkyňa je presvedčená, že správy o tom, že vírus pochádza z trhu vo Wu-chane, sú „dymovou clonou“: „Tento vírus nie je z prírody!“

Yan povedala, že jej bývalí nadriadení na hongkonskej škole verejného zdravia, referenčnom laboratóriu Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), ju umlčali, keď v decembri minulého roka vyhlásila poplach ohľadom prenosu z človeka na človeka. V apríli Yan utiekla z Hongkongu do Ameriky, aby povedala verejnosti pravdu o pandémii. Teraz plánuje zverejniť vedecké dôkazy o tom, že vírus bol vytvorený v laboratóriu vo Wu-chane.

novom rozhovore pre Fox News sa vyjadrila, že predtým, ako nastúpila na let do Spojených štátov, si dňa 28.4.2020 zbalila svoju tašku a preplížila sa okolo cenzorov a videokamier v areáli univerzity. Mala iba cestovný pas a kabelku a chystala sa opustiť všetkých svojich blízkych. Ak by ju chytili, vedela, že môže byť zatvorená do väzenia – alebo, čo je horšie, môže byť jednou zo „zmiznutých“. Yan pre Fox News v exkluzívnom rozhovore povedala, že je presvedčená, že čínska vláda vedela o novom koronavíruse omnoho skôr, ako to tvrdila. Podľa jej slov, jej nadriadení, známi ako jedni z najlepších odborníkov v tejto oblasti, ignorovali jej výskum, ktorý robila a podľa ktorého mohla zachrániť mnohé životy.

Dodáva, že mali povinnosť povedať to svetu, vzhľadom na ich postavenie referenčného laboratória WHO špecializujúceho sa na chrípkové vírusy a pandémie, najmä keď sa vírus začal šíriť v prvých dňoch roku 2020. Yan, ktorá sa teraz skrýva, tvrdí, že vláda v krajine, kde sa narodila, sa snaží zničiť jej reputáciu v nádeji, že bude ticho. Myslí si, že jej život je v ohrození. Bojí sa, že sa už nikdy nebude môcť vrátiť späť do svojho domova a žije s vedomím, že svojich priateľov a rodinu už pravdepodobne nikdy neuvidí. Napriek tomu podľa nej to riziko stojí za to.

„Dôvod, prečo som prišla do USA, je ten, že odovzdávam posolstvo pravdy o COVID,“ uviedla Yan. Vedúci laboratória, v ktorom pracovala, ju ešte v decembri 2019 požiadal, aby študovala množiace sa prípady podobné SARS, ktoré sa vyskytli v pevninskej Číne.

31. decembra ju oslovil priateľ, vedec z Centra pre kontrolu chorôb v Číne, ktorý ju varoval pred prenosom z človeka na človeka, čo oznámila svojmu šéfovi, ktorý „iba prikývol“.

9. januára vydala WHO vyhlásenie, v ktorom uviedla, že čínske úrady ich informovali, že je nie je možné, aby sa choroba „ľahko prenášala medzi ľuďmi“. „Poznám korupciu v tomto druhu medzinárodných organizácií, ako je WHO, čínska vláda a čínska komunistická strana,“ uviedla. „Takže v podstate … akceptujem to, ale nechcem, aby sa tieto zavádzajúce informácie rozšírili do sveta.“

Yan povedala, že ju jej šéf v laboratóriu upozornil, aby „mlčala“, keď s ním v polovici januára opäť začala svoj výskum. Varoval ju slovami: „Dostaneme sa do problémov a zmizneme.“

Medzinárodné spoločenstvo vyzvalo na rozsiahle vyšetrovanie pôvodu vírusu, ktorý bol vo Wu-chane prvýkrát zaznamenaný minulý rok. Čínska komunistická vláda odmietla do krajiny vpustiť vonkajších vyšetrovateľov. Prezident Trump oficiálne stiahol USA z WHO s odvolaním sa na neprijateľnú reakciu organizácie na pôvod ohniska nákazy.

Hongkonská škola verejného zdravia pre Fox News uviedla, že Yan už nie je ich zamestnancom.

Na záver videa Yan povedala, že by ľutovala, keby svetu nepovedala pravdu: „Vymazali všetky moje informácie, najali ľudí, aby o mne šírili fámy, že som klamárka.“

Yuan Zhiming, riaditeľ Virologického ústavu Wuhan, poprel správy, že vírus sa rozšíril z jeho zariadenia: „Neexistuje spôsob, že tento vírus pochádza od nás,“ povedal Zhiming v apríli pre štátne médiá.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Chinese virologist claims she has proof COVID-19 was made in Wuhan lab, nypost.com, 11.9.2020
Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár