Podľa fanatických ľavičiarov bol už aj Kristus fašista

· Čas čítania: 1 min.
Ilustračný obrázok: Shutterstock

Na detskom predvianočnom predstavení vo francúzskom meste Toulouse sa odohral nepochopiteľný incident. Miestne deti hrali divadelnú scénku o narodení Ježiša Krista, keď na pódium vtrhla skupina asi 50 ultraľavicových aktivistov, ktorí vykrikovali slogany: „Zastavte fašistov!“ a „My sme antikapitalisti!“ Scénka bola prerušená a už sa v nej nepokračovalo, nakoľko viaceré deti ostali v šoku a báli sa hrať ďalej.

Je neskutočné, k čomu všetkému vedú snahy o potláčanie kresťanstva. Označiť za fašistu Krista, ktorý hlásal mier a lásku medzi všetkými ľuďmi bez rozdielu, vyžaduje už značne pokrivený pohľad na svet. Alebo za kapitalistu, keď žil v skromnosti a chudobe, navyše sú známe viaceré jeho kritické výroky o bohatých („Skôr prejde ťava uchom ihly, ako boháč vstúpi do Božieho kráľovstva.“).

„Ľutujem, že jednoduché pripomenutie narodenia Ježiša a hodnôt, ktoré sú s tým spojené (privítanie cudzinca, vyhlásenie mieru a znak milosti, ktorú všetci potrebujeme), už nie sú rešpektované v našej krajine a dokonca vyvolávajú slovné aj fyzické násilie od tých, ktorí sa titulujú ako obrancovia slobody,“ reagoval na incident toulouský arcibiskup Robert Le Gall.

Zdroje: Denník S, La Depeche

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár