Podľa Matoviča rómsky holokaust stále trvá

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Facebook

Igor Matovič sa včera zúčastnil na pripomienke Pamätného dňa rómskeho holokaustu v Múzeu SNP v Banskej Bystrici. Každé vyvražďovanie určitého národa alebo etnickej skupiny je tragédiou, a preto pripomenutie si 300 000 až 500 000 rómskych obetí druhej svetovej vojny je na mieste. Na druhej strane, prečo sa Matovič, alebo ktokoľvek z vládnych predstaviteľov nezúčastnil 22. júna v Nitre na pripomienke Dňa genocídy Slovanov, ktorých bolo počas vojny zavraždených nie 300 000, ale 30 miliónov (https://zemavek.sk/v-nitre-si-pripomenuli-den-genocidy-slovanov/)?

Namiesto toho fantazíruje, že stále prebieha akási genocída Rómov, ktorých u nás nikto cielene ako skupinu neprenasleduje. Lenže Matovič si vymyslel úžasný termín „skrytý holokasut v nás“, keď na včerajšom podujatí vyhlásil: „Viditeľný rómsky holokaust, ktorý si pripomíname, neskončil, v mnohých z nás drieme to zlé z neho a naďalej sa pozeráme na ľudí patriacich do rómskej komunity ako na menejcenných ľudí. Nevytvárame dostatočné podmienky pre deti, najmä v oblasti vzdelania, aby sa mohli chytiť v živote a boli prínosom pre našu spoločnosť. Takto ich odsudzujeme na živorenie počas celého života a zároveň vytvárame podhubie pre extrémizmus. Pre mňa je účasť na tomto pietnom podujatí záväzkom vlády a vládnej koalície urobiť raz a navždy rázny koniec politike skrytého holokaustu v nás.“

Takže rómsky holokaust síce v dnešnom reálnom svete neexistuje, ale prebieha kdesi skryte v hlavách Slovákov. Alebo žeby prebiehal v Matovičovej chorej hlave?

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Premiér: Rómsky holokaust neskončil, v mnohých stále drieme, TASR, 2. 8. 2020

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár