Podľa Suleimana sú útoky na Damask pomstou Turecka a Izraela

· Čas čítania: 2 min.
Ilustračný obrázok: Shutterstock

Sýrska protivzdušná obrana odrazila predvčerom v noci raketový útok na Damask. Rakety boli podľa sýrskej agentúry SANA odpálené z juhozápadu – teda od Golanských výšin, ktoré okupuje Izrael. Tlačová agentúra AFP informovala o hlasných výbuchoch, ktoré obyvateľov sýrskej metropoly zobudili tesne pred polnocou. Niekoľko z rakiet bolo zneškodnených ešte pred dopadom na zem. Agentúra neoznačila vinníka tohto incidentu, ale v Londýne pôsobiace Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva v tom má úplne jasno – podľa organizácie za útokmi stojí Tel Aviv. Židovský štát sa k zodpovednosti neprihlásil.
Požiadali sme o vyjadrenie sýrskeho rodáka Jalala Suleimana, ktorý už dlhodobo pôsobí na Slovensku ako prekladateľ. Aj Suleiman je presvedčený, že za útokmi stojí práve Tel Aviv. „Jednoznačne za tým je sionistický útvar Izrael. Za posledné dva týždne napádajú sýrske pozície, a to intenzívne – zo severu Turci a z juhu Izraelčania,“ povedal s tým, že veci je potrebné dať do súvislostí. „Ide o pomstu týchto dvoch podporovateľov terorizmu, teda Turecka a Izraela, za veľké úspechy sýrskej armády v jej ťažení proti islamistom v sýrskej provincii Idlib,“ uzavrel Suleiman, ktorý sa v novembri vyjadril, že v Sýrii si počas svojej nedávnej návštevy všimol znaky, ktoré svedčia o začatí postupného obnovovania krajiny.

Zdroje: https://www.teraz.sk/zahranicie/syrske-sily-protivzdusnej-obrany-znes/446450-clanok.html
http://klucod.sk/2019/11/18/jalal-suleiman-o-situacii-v-rodnej-syrii-video/

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár