Podľa usporiadateľov bolo na proteste “Česko proti vláde” vyše 100 tisíc ľudí

Na pražskom Václavskom námestí sa v sobotu – 16. septembra, konal protest – Česko proti vláde. Ľudia sa zišli, aby vyjadrili nespokojnosť s vládou Petra Fialu. Mimoparlamentná strana Právo, Rešpekt, Odbornosť (PRO) Jindřicha Rajchla, ktorá demonštráciu organizovala, opäť žiada demisiu Fialovho kabinetu. Na proteste v rozprave vystúpil: JUDr. Henrich Rajchl, Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová, JUDr. Ondrej Dostál, Ph.D., LL.M., Bohumír Dufek, Václava Schreibová a ďalší významní hostia. Podľa usporiadateľov sa na proteste zúčastnilo: 101.662 osôb.

“Jediná cesta k lepšej budúcnosti pre ČR je v spojení so stredoeurópskymi krajinami typu Slovenska, Rakúska, Maďarska, Srbska a vybudovanie si vlastnej cesty, ktorá nebude závislá ani na Západe, ani na Východe, ale bude sebavedomo presadzovať našu vlastnú národnú politiku,” uviedol Rajchl vo videu, v ktorom pozýval ľudí na sobotnú demonštráciu. V závere protestu zazneli česká a slovenská štátna hymna.

Nižšie je uvedený záznam:

Protest komentoval premiér Petr Fiala. „Zhromaždenie som zaznamenal len okrajovo. Deň som trávil na Dňoch NATO v Mošnove, ktoré navštívilo zhruba 100.000 ľudí. Návštevníci vyjadrovali podporu nášmu členstvu v NATO aj krokom mojej vlády, ktorá berie bezpečnosť našej krajiny vážne. Preto pracujeme na modernizácii armády, podpísali sme ako jedna z posledných krajín DCA a zvyšujeme rozpočet na obranu krajiny,“ reagoval Petr Fiala pre Echo 24.

“Na dňoch Varšavskej zmluvy na Václavskom námestí bolo o cca 90 tisíc menej ľudí ako na Dňoch NATO. Myslím, že to vypovedá o tom, na akej strane česká spoločnosť stojí. Rada by som občanom poďakovala, pretože drvivá väčšina ukazuje, že vie, kto je agresor a čomu sa musíme brániť,” napísala na sociálnej sieti predsedníčka Snemovne Markéta Pekarová Adamová.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:

(1) Dle pořadatelů přes 100 tisíc lidí na protestu Česko proti vládě, AC24.cz, 16.9.2023

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply