Nesúhlas s opatreniami je len pandemická únava. WHO pre jednotlivé vlády ponúka riešenie

· Čas čítania: 3 min.
Foto: archív

Opatrenia a obmedzenia v súvislosti s koronavírusom trvajú už celé mesiace. A spoločnosť vykazuje symptómy pandemickej únavy. Nejedná sa však o jeden z príznakov nákazy ale spoločnosti, ktorá je čoraz viac z dôvodu neustále sa meniacich opatrení frustrovaná. Podľa odborníkov možno nárast počtu prípadov nákazy covid-19 v Európe a inde pripísať práve únave z pandémie, ktorá sa prejavuje neochotou vládne opatrenia dodržiavať.

Ak patríte k tým, ktorí „kladú odpor“, netrápte sa. Nejedná sa o kritické myslenie, trpíte len na pandemickú únavu a odborníci s WHO ponúkajú riešenie. Nie vám, ale vaša vláda čoskoro obdrží strategický manuál: Pandemická únava a ako posilniť verejnosť za účelom prevencie Covid-19.

Hoci sa únava meria rôznymi spôsobmi a jej úroveň sa v jednotlivých krajinách líši, odhaduje sa, že v niektorých prípadoch teraz dosahuje viac ako 60 percent,“ vyhlásil Hans Kluge, regionálny riaditeľ WHO pre Európu. Táto informácia vyznie pre priaznivcov WHO skepticky, nesie však podtext, ktorý hovorí, že skutočne, viac ako polovica obyvateľstva si začína uvedomovať absurdnosť jednotlivých opatrení a ich perzistentné zmeny. Napríklad argumenty, ktoré zvolilo naše Ministerstvo zdravotníctva, ako „Nosím rúško, pretože verím“ alebo odborný výklad o veľkosti okom neviditeľných vírusových častíc, ktoré rúškom neprejdú, hoci „dierky“ v textile sú našim očiam viditeľné, verejnosti evidentne nestačia. Poburujúce je aj správanie tých, ktorí sa nám vehementne prihovárajú z médií o závažnosti ochorenia Covid-19 a pod hrozbou pokút (najnovšie odňatím slobody) sami organizujú masívne konferencie – Globsec. Sociálne siete selektujú informácie, blokujú a mažú príspevky aj vládnym predstaviteľom, či verejne známym osobám, ktoré ochorenie prekonali a radi by sa podelili o informácie, ktoré neobsahujú katastrofické scenáre.

Aj dosah týchto príspevkov respektíve ich obmedzenie je obsahom stratégie WHO, popri zamedzeniu prieniku rôznych vedeckých výkladov na verejnosť. Dokument manažmentu pandemickej únavy obsahuje kľúčový manuál, ako sa vysporiadať s odporom v spoločnosti. Teoretický výklad zaobalený do slovných spojení ako: pochopiť občanov, vypočujte ich, pýtajte sa aký koncept opatrení by im vyhovoval… je presným opakom toho, čo vidíme v praxi, a teda zavádzanie núdzového stavu, hrozba pokutovania a výsmech občanom – ľudovo povedané – „Ten čo vodu káže, sám víno pije“.

WHO vládam pri  manipulácii ľudu (nech už prospešnej alebo nie) odporúča zameniť pojem „nemôžete“ za „robte to inak“ (tu je ale dôležité pripomenúť, že nie každá vláda je kompetentná vyhodnotiť, čo to „inak“ znamená).  Tiež sa vládam odporúča, aby začali uvažovať nad tým, aké opatrenia prijať počas osláv nového roka.

Záverom, vypracovanie „barličky“ v podobe strategického plánu ako priviesť občanov k poslušnosti, je jasným dôkazom manipulácie, na ktorú WHO tento krát povolalo pomoc z radu psychológov, ktorí presne vedia, čo potrebujeme počuť aby nás pandemická únava prešla. Ich predpoklady o tom, že robiť to inak (bez návodu ako) sa prijíma ľahšie ako nerobiť to, svedčia o tom, že nás tam hore považujú, doslova, za jednoduchší plebs, neschopný kritickej úvahy, nekompetentný poznať svoje potreby a práva zároveň.

Alebo sa skutočne predpokladá, že ak by napríklad premiér nahradil rétoriku: „Zakazujú sa podujatia s účasťou nad 50 osôb“ za WHO odporúčanú formuláciu:  „Organizujte podujatia inak, s účasťou do 50 osôb„, spoločnosť sa z „únavy“ zázrakom vylieči?

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár