Pokrok aj na Ameriku prirýchly: keď Mike už nie je Michael, ale Muhammad.

· Čas čítania: 5 min.
Zdroj: Flicktr

Britskí progresívci ultraliberálneho razenia neprestávajú rumázgať nad odhodlaním premiéra Borisa Johnsona vyviesť Spojené kráľovstvo do konca roka z Európskej únie. Láskyplne ju nazývajú rodinou európskych národov a kladú vláde na srdce, aby nesprísňovala migračnú politiku.

 

Svojské napredovanie Británie …

 

Záleží im na tom, aby Spojené kráľovstvo naďalej prichyľovalo utečencov, či už klasických politických, alebo novodobých klimatických. Neúnavne apelujú na vládu, aby sa neodkláňala od zabehaného kurzu sociálnej politiky štátu. Umára ich predstava, že sprísnenie podmienok pre poskytovanie sociálnej pomoci v podobe dávok, prídavkov a príspevkov by postihlo menšiny, a to predovšetkým afro-ázijských prisťahovalcov. Mávajú početné rodiny a bývajú častokrát odkázaní na sociálnu pomoc štátu, aby nemuseli trieť biedu.

 

Žiadna britská vládnuca garnitúra si netrúfa prehodnocovať nároky prisťahovaleckých rodín z mimoeurópskych, tzv. menšinových komunít, na sociálne dávky a najrôznejšie pôžitky. Tým, čo nepracujú, vláda trpezlivo pomáha, aby mohli žiť dôstojným životom a ako sa vraví, kultúrne obohacovať spoločnosť.

 

Rasová, etnická a náboženská rôznorodosť obyvateľstva ostrovov za Lamanšským prielivom sa tak dramaticky prehlbuje a upevňuje. V Londýne a v mnohých iných veľkomestách sa pomer väčšinovej a menšinovej populácie už prevrátil v prospech vrstiev s mimoeurópskymi prisťahovaleckými koreňmi. Pôvodná populácia sa mení z aktívnej nositeľky pokroku na pasívnu obeť jeho scestnej podoby. Upadá do bezútešnosti, stráca optimizmus, vitalitu a chuť do života

 

Naopak, nová asymetria 21. storočia mimoriadne žičí afro-ázijským islamským rodinám, pretože ich nenúti zriekať sa vlastnej viery, mravov a kultúry. V týchto oblastiach im je poskytovaná autonómia rozhodovania a voľnosť konania. V takejto mimoriadne priaznivej spoločensko-právnej klíme zažívajú prisťahovalecké islamské rodiny prvej, druhej, tretej i štvrtej generácie zlaté časy. Darí sa im, štát ich zbavuje existenčných starostí a oni sa mu odvďačujú rodením detí.

 

Nikoho z poddaných Jej Veličenstva neprekvapujú v roku Pána 2020 štatistické správy, že najčastejším menom novorodencov bol vlani už po tretí krát za sebou Muhammad (Mohamed). Výrazne stúpol výskyt ženských arabských a islamských mien novorodeniatok ako Zara, Maryam, Nur a Fatima. Slniečkárske multikulturalistické spravodajské portále ako Global Village Space si nastúpený trend civilizačnej ofenzívy islamu nevedia vynachváliť

 

Tu je horná desiatka chlapčenských mien, ako ju uverejnil 26. júna portál denníka The Independent s odvolaním na britskú agentúru BabyCentre. Spadá pod nadnárodnú sieť rodičovského poradenstva, BabyCenter so sídlom v meste kalifornskom San Francisco.

 

1.            Muhammad 

2.            Noah

3.            George

4.            Oliver

5.            Charlie

6.            Harry

7.            Leo

8.            Arthur

9.            Jack

10.            Freddie

11.            Jaxon

12.            Ethan

13.            Jacob

14.            Theo

15.            Oscar

16.            Alfie

17.            Henry

18.            Archie

19.            Joshua

20.            Thomas

 

Všimnime si, že v nej nenájdeme také tradičné kresťanské mená ako Peter, alebo Paul (Pavol). Klasický novozákonný Ján je zastúpený v podobe Jack na deviatej priečke rebríčka.

 

… a ešte svojskejšie Spojených štátov

 

Demografická expanzia islamskej populácie, živená

            1. vzostupom segmentu moslimských prisťahovalcov

            2. zvýšenou pôrodnosťou moslimských usadlíkov a konvertitov,

zasiahla aj Spojené štáty. Stúpenci národnoštátne orientovaného prezidenta Donalda Trumpa sa príliš sústreďovali na konfrontáciu s nelegálnou hispánskou migráciou. Prehliadali formovanie moslimskej paralelnej spoločnosti z radov islamských prisťahovalcov prvej, druhej a tretej generácie, ako i z členov a sympatizantov združenia afroamerických moslimov Nation of Islam (Islamský národ).

 

Islamizácii sa v USA darí viac než kedykoľvek predtým. Profituje zo štátnej ideológie multikulturalizmu postavenej na uprednostňovaní menšín na úkor anglosaskej väčšiny. Tá medzitým demograficky upadá a rovnako ako v západnej Európe, ustupuje pod náporom indoktrinácie slniečkárskeho pokrokárstva.

 

Americká verejnosť ostala prekvapená, keď jej spravodajský portál CNN naservíroval koncom roka novinu, že meno Muhammad (Mohamed) sa dostalo po prvýkrát v dejinách na medzi desať najobľúbenejších mien novorodencov mužského pohlavia:

 

1) Liam

2) Jackson

3) Noah

4) Aiden

5) Grayson

6) Caden

7) Lucas

8) Elijah

9) Oliver

10) Muhammad

 

Na rozdiel od Británie, alebo ktorejkoľvek inej západoeurópskej krajiny, prenikla medzi hornú desiatku mien, ktoré dostávali novonarodené dievčatá, islamské meno Aaliyah:

 

1) Sophia

2) Olivia

3) Emma

4) Ava

5) Aria

6) Isabella

7) Amelia

8) Mia

9) Riley

10) Aaliyah

 

V domovine Mekky, v Saudskej Arábii, boli na portále ArabNews z takéhoto vývinu nadšení. Nezabudli s uznaním pripomenúť, že meno Muhammad sa v USA udomácňuje aj v poameričtených zjednodušených podobách “Md,” “Mohd” and “Muhd”. Postup zdanlivo spontánnej islamizácie zašiel v Spojených štátoch tak ďaleko, že mnohí prostí Američania zjednodušujú pri osloveniach meno Muhammad na „Mike“. Táto obdoba slovenského „Mišo“ bývala dosial krátkou a všeobecne rozšírenou podobou biblického mena Michael. Ostáva, ale ktovie dokedy.

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár