Policajt, ktorý vyfackal muža v Humennom, vystupoval za iniciatívu Za slušné Slovensko

Tagged With: , , , , , Add Comment

Na sociálnych sieťach už niekoľko dní koluje dvojsekundové amatérske video, na ktorom humenský mestský policajt Ladislav Fedič fackuje muža sediaceho na ulici. Incident zachytený na videu rozhneval mnohých Humenčanov, ale aj obyvateľov z iných kútov Slovenska.

Náčelník mestskej polície v Humennom Marián Zub pre portál cas.sk uviedol, že ich hliadku k výmenníku pri Základnej škole SNP zavolali v nedeľu 2. decembra napoludnie obyvatelia z dôvodu správania sa skupinky ľudí. „Po príchode našej hliadky títo ľudia začali policajtov osočovať vulgarizmami a vyhrážkami,“ povedal pre portál Zub.

Podľa policajtov boli osoby pod vplyvom alkoholu a omamných látok. Napätá situácia vyvrcholila, keď mal muž zaútočiť na muža zákona, ktorý vraj v sebaobrane použil donucovacie prostriedky. „Zo záznamu neviem jasne vyhodnotiť, čo predchádzalo situácii alebo samotný priebeh použitia donucovacích prostriedkov,” prezradil Zub.

Náčelník tvrdí, že ich policajt pri zákroku utrpel zranenia a útočník sa im za svoje správanie ospravedlnil. Dosluhujúca primátorka Humenného a poslankyňa NR SR Jana Vaľová povedala, že ak mesto dostane oficiálnu sťažnosť, malo by sa začať disciplinárne konanie a vyšetrenie skutočného stavu. „Policajt by mal konať v sebaobrane, ale v tomto prípade nie je celkom zjavné, či skutočne išlo o sebaobranu,” povedal Vaľová pre cas.sk.

Na stránke Pletky Humenčanov sa však objavili fotografie tváre zbitého muža s informáciami z pohľadu napadnutých. K incidentu údajne prišlo kvôli drzej odpovedi policajtovi. “Nepadla nijaká urážka ani nadávka, ani nič podobné, policajtovi cvakli nervy a zneužil svoje právomoci na mieste, kde nie sú kamery. Preto sme chceli celú situáciu nasnímať, boli nám však odobraté telefóny, ktoré následne policajt vyhodil. To, čo ste videli na krátkom videu, je len začiatok toho, čo pokračovalo,” napísali zástupcovia druhej strany.

Medzitým primátorka Jana Vaľová zverejnila status, kde sa venuje téme incidentu. “V týchto dňoch dostávam na túto tému veľa otázok nielen od obyvateľov, ale aj z médií. Video je naozaj krátke, ale je na ňom zjavné, že muž sa fackám policajta nebráni a podľa môjho názoru, aj keby išlo o človeka pod vplyvom alkoholu, alebo iných látok, hlučného, prípadne vulgárneho, je úlohou policajtov postupovať tak, aby tohto človeka predviedli na policajnú stanicu a postupovali podľa zákona.

O to viac ma mrzí to, čo tvrdí v médiách družka daného muža, že po tomto zásahu údajne potratila. Incident sa stal 2. decembra. Už na druhý deň som si predvolala náčelníka mestskej polície, ktorý mi prezentoval svoj názor na zásah a následne som mu dala pokyny, ako má postupovať pri vyšetrovaní.

V prípade, ak náčelník mestskej polície dospeje k záveru, že porušenie pracovných a služobných povinností mohlo naplniť znaky skutkovej podstaty trestného činu výtržníctva alebo trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa, má pripraviť podnet na začatie trestného stíhania a skončiť pracovný pomer mestského policajta.

Keďže 10. decembra končí môj mandát primátorky, vyšetrovanie by mal riaditeľ polície predložiť novozvolenému primátorovi Meričkovi. Po tom, čo som sa dozvedela z výpovede spomenutej ženy, že pri zásahu potratila, sa s ňou budem chcieť osobne stretnúť. Budem sa o výsledok vyšetrovania osobne zaujímať tak, ako mi to vyplýva z povinnosti poslankyne NR SR a členky sociálneho výboru NR SR. Verím tomu, že mesto spravodlivo vyšetrí tento prípad,” napísala Vaľová na sociálnej sieti.

Podľa informácií portálu napalete.sk mestský policajt Ladislav Fedič v tomto roku vystupoval v médiách (TV JOJ, Trend a iné) v mene iniciatívy Za slušné Slovensko, pričom poukazoval na konflikty farmárov na východnom Slovensku, týkajúce sa užívania pozemkov, do ktorých bol osobne zapojený on a jeho syn. V tejto súvislosti útočil na bývalú poslankyňu NR SR Ľubicu Roškovú.

Video, kde mestský policajt Ladislav Fedič fackuje muža: 

Policajt, ktorý vyfackal muža v Humennom, vystupoval za iniciatívu Za slušné Slovensko

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
Na palete
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

  & Časopis