Poľský prezident: Ideológia LGBT je ničivejšia ako komunizmus

· Čas čítania: 2 min.
foto: archív

Poľský prezident Andrzej Duda vyhlásil, že „ideológia LGBT“ je „ničivejšia“ ako komunizmus.

Prezident Duda, ktorý je podporovaný konzervatívno-nacionalistickou stranou Právo a spravodliosť, v malom meste Brzege, na juhozápade silno-katolíckej krajiny vyhlásil, že súhlasí s politikom vládnúceho tábora, ktorý sa vyjadril, že LGBT „nie je o ľuďoch, je to ideológia“.

„Generácia mojich rodičov štyridsať rokov bojovala za to, aby komunistickú ideológiu vytlačila zo škôl… Neurobili tak preto aby sme my teraz mohli akceptovali ďalšiu ideológiu, ktorá je pre ľudí ešte deštruktívnejšia,“ uviedol Duda a označil hnutie za práva LGBT za „neo-Bolševizmus “.

Vyhlásenia Andrzeja Dudu prichádzajú dva týždne pred prvým kolom prezidentských volieb, v ktorých má šancu uspieť aj liberálny primátor Varšavy, Rafál Trzaskowsky, možno práve vďaka tomu, že podporuje práva LGBT.

Poľsko neuznáva partnerstvá osôb rovnakého pohlavia, no v posledných rokoch sa postoj k právam LGBT komunity začal meniť. Konzervatívnejšie hodnoty sa však stále udržiavajú, a to najmä v menších mestách a vidieckych oblastiach. Strana Právo a spravodlivosť sa presne tak, ako to spravila pred minuloročnými parlamentnými voľbami do Európskeho a poľského parlamentu znova snaží využiť hnutie za práva LGBT. Túto skupinu vykresluje ako produkt zahraničných hodnôt, ktoré sú s poľskými tradíciami nekompatibilné.

Začiatkom tohto týždňa Duda podpísal vyhlásenie, v ktorom sa zaviazal „chrániť deti pred LGBT ideológiou“ a zakázať „šírenie LGBT ideológie vo verejných inštitúciách“.

 

Zdroj: hlavnydennik, ft.com

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

 

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár