Pomóc! Noční vlci urobia prevrat aj so Slovenskými brancami!

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Shutterstock

Po tom, keď polícia preverila európsku základňu ruského motorkárskeho klubu Noční vlci v Dolnej Krupej a zistila, že tamojšia vojenská technika sú len muzeálne kusy, neschopné akejkoľvek bojovej akcie, by logicky celá hystéria mala utíchnuť. Navyše, ako sme písali aj na našom webe, spomínaný objekt nie je financovaný z ruských peňazí, je vo vlastníctve slovenského motorkárskeho Klubu NV Europa (https://zemavek.sk/hysteria-okolo-nocnych-vlkov-je-hoax/).

Namiesto toho neoliberálna mainstreamová propaganda ďalej živí obavy z „nebezpečných zahraničných agentov“, ktorí sú podozriví už tým, že kladú vence na hroby sovietskych vojakov a propagujú myšlienku slovanskej spolupráce. Na portáli Aktuality.sk napríklad vyšiel rozhovor s českým „bezpečnostným expertom“ (vieme dobre, z akého prostredia títo experti vychádzajú a čie záujmy obhajujú) Markom Příhodom (https://www.aktuality.sk/clanok/608360/nocni-vlci-su-bezpecnostnou-hrozbou-rozhovor/). Keď už sa dokázalo, že sa nechystajú zaútočiť „na tankoch a motorkách“ na Prezidentský palác, podľa Příhodu sú nebezpeční preto, že na Slovensku môžu „vytvárať kontaktnú sieť“ čiže zoznamovať sa s rovnako alebo podobne zmýšľajúcimi ľuďmi.

Podľa autora Denníka N Mariána Balázsa „proruské postoje potvrdzujú, že sme na periférii európskej demokracie“ (https://dennikn.sk/1186299/proruske-postoje-potvrdzuju-ze-sme-na-periferii-europskej-demokracie/). Rozširovanie ruského vplyvu označuje za „okupáciu územia“. Tieto a podobné články, ktoré momentálne denne vychádzajú v mainstresmových médiách, sú postavené na vode, vágnych argumentoch a neurčitých varovaniach, že síce Noční vlci na našom území žiadne zákony neporušujú, ale aj tak sú nebezpeční a treba ich monitorovať.

V konečnom dôsledku je táto hystéria len ďalším pokračovaní paniky, ktorá sa šíri v neoliberálnych a slniečkárskych radoch, keď títo ľudia vidia, ako im obyvateľstvo čoraz menej dôveruje. To neznamená, že automaticky sa vrhá do náručia „báťušku Putina“, ale minimálne začína triezvo uvažovať a uvedomovať si, že sme slovanský národ v strede Európy, ktorý by mal dobre vychádzať so všetkými.

V súvislosti s Nočnými vlkmi sa opäť otvárajú mediálne varovania voči „nebezpečným“ Slovenským brancom, korunované trestným oznámením ministra obrany Petra Gajdoša (https://www.hlavnespravy.sk/v-casoch-miernych-pomahame-v-casoch-tazkych-branime-branci-reaguju-na-ministra-gajdosa-nie-sme-hrozbou-nemame-nic-s-politickymi-stranami/1473244). Celkovo sa tak chce vytvoriť atmosféra strachu v štýle: „Ľudia, neodtŕhajte sa od amerického a západoeurópskeho vplyvu, ak budete počúvať aj tých s iným pohľadom, celá krajina skončí v rozvrate a budeme ruskou kólóniou.“ Ako keby sme kolóniou, aj keď úplne inou, už dávno neboli. Otázka je, kto dnes na Slovensku ešte verí takejto propagande.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár