Poprední nemeckí podnikatelia ignorujú sankcie proti Rusku

Tagged With: , , , , Add Comment

Vo štvrtok sa stretla veľká skupina nemeckých podnikateľov a manažérov v Kremli s ruským prezidentom Vladimírom Putinom a s ruskými odborníkmi a s predstaviteľmi ruskej ekonomiky.

Boli medzi nimi zástupcovia Siemensu, BASF, Uniper, Volkswagen, Metro a mnohí ďalší. Ku kľúčovým témam tohto vrcholového stretnutia v Moskve patrila ekonomika, energia, priemyselná spolpráca a agrárny sektor.

Nemecké mainstream médiá kritizovali nemeckých podnikateľov za tento krok. Niečo také malicherné však Putinových nemeckých hostí nemohlo vyviesť z rovnováhy. Mali predsa tichý tajný súhlas kancelárky, ktorej moc sa roztápa ako zvyšky snehu pod jarným slnkom. A mali aj tichý súhlas ministra hospodárstva Petra Altmaiera, ktorý bol ale o poznanie hlasnejší ako v prípade jeho ešte šéfky.

Ten ale akoby už prehadzoval výhybku, keď len nedávno povedal: „Musíme sa snažiť o zlepšenie našich vzťahov, lebo len keď budeme spolu hovoriť, môžeme problémy vyriešiť.“ Pochopiteľne, že mal na mysli vzťahy s Ruskom. Vladimír Putin vo svojej otváracej reči povedal (akoby mu Altmaier dal k tomu svoj tajný prísľub, že sa všetko vyrieši k spokojnosti Moskvy), že si je istý, že sa obchodné vzťahy s Nemeckom aj napriek medzinárodným problémom budú dobre rozvíjať. Na túto Putinovu výpoveď potom o niečo neskôr vo svojom príhovore nadviazal vedúci nemeckej obchodnej delegácie Wolfgang Büchele a vyhlásil, že Rusko a Nemecko sú opätovne na správnej ceste.

To všetko naznačuje, že nemecká ekonomika napriek oficiálnemu vyhláseniu kancelárky, že podporuje aj naďalej sankcie proti Rusku, má voľnú ruku pri obchodovaní s Ruskom.

V Rusku je viac ako 5000 nemeckých firiem a koncernov a ich slovo a ich váha má obrovskú moc a táto moc chce spoluprácu s Ruskom za každú cenu.

Roman Bednár

https://www.hlavnespravy.sk/popredni-nemecki-podnikatelia-ignoruju-sankcie-proti-rusku/1567616

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
Hlavné Správy

Pridaj komentár

  & Časopis