Postavené na hlavu: za problémy Slovenska s COVID-19 môže Ruská federácia

· Čas čítania: 4 min.
Foto: TASR

Vážení čitatelia, viete prečo fúka vietor? No predsa preto, že sa hýbu stromy! A viete prečo sa vonku oteplilo? Lebo sa roztopil sneh. A je vám známe, prečo vychádza slnko? No predsa lebo sa začína deň. A ako sa zistilo cez víkend, vinníkom ťažkej situácie s koronavírusom na Slovensku nie je nikto iný, ako Rusko! A prečo tu nemáme vakcínu Sputnik V, ktorú z ničoho nič začali propagovať už aj niektorí koaliční politici a nedostatok ktorej si všimol aj mainstream? Pretože Rusko nepožiadalo kompetentné európske orgány o registráciu tejto vakcíny a preto ju v EÚ a aj na Slovensku nemáme.

Väčšina koaličných politikov, akože odborníkov a mainstreamových médií takmer vždy všetko postavila „hore nohami“. Koncom minulého týždňa a cez víkend sa na Slovensku z ničoho nič rozprúdila mimoriadne živá diskusia ohľadom ruskej vakcíny Sputnik V. Príčiny sú jasné. Po prvé, slávne západné firmy sa neponáhľajú, alebo nezvládajú zabezpečiť členské štáty EÚ potrebnými vakcínami. Nie je žiadna istota, že ich dodajú v postačujúcich množstvách a včas. Po druhé, a o tom politici a mainstream skromne mlčí, v rôznych krajinách sveta sa šíria prípady vážnych komplikácií a smrti po použití niektorých západných vakcín.

Koncom týždňa a cez víkend sme sa dozvedeli zopár ozaj unikátnych vecí. Bohužiaľ všetky súvisia s tým, že mnohí koaliční politici a mainstreamové média to postavili z „hore nohami“. Po prvé, zo všadiaľ sa dozvedáme, že ruská vakcína Sputnik V narobila problémy v koalícii, rozhádala koaličných politikov a pomaly rozbila koalíciu.

Vážení! Chápeme, že mnohí koaliční a slniečkarski novinári majú z toho v hlave prievan až uragán, ale to až takto?! Ruský Sputnik V bol príčinou sporov a hádok v koalícii, alebo bol to predsa následok pandémie koronavírusu, neistá situácia, neúčinné opatrenia, nedostatok lekárov, prostriedkov, liekov, západných vakcín, atď..

Koalícia a mainstream si stále mýlia príčiny s následkami. Je pôvodcom koaličných sporov naozaj Sputnik V, alebo je to predsa len následok. Nie samotná ruská vakcína, ale ťažká a zamotaná situácia v období koronakrízy, nemohúcnosť vlády a nedostatok „západnej pomoci“ to sú ozajstné príčiny, kvôli ktorým si koaličníci a média spomenuli aj na ruskú vakcínu. Ale niektorí politici a média si zle vyložili situáciu, mýlia si príčinu a následok.

Taktiež v priebehu pár posledných dní sme sa od niektorých koaličných politikov a médií dozvedeli, že práve Rusko je na vine, že vakcína Sputnik V nie je v EÚ a ani na Slovensku. A predniesli, podľa nich, najsilnejší „argument“: Rusko doteraz nepredložilo kompetentným v EÚ podklady na posúdenie vakcíny Sputnik V. Chápete to? Doteraz nepredložilo na posúdenie. To sú gauneri – doteraz nepredložili! Prečo by mali?

Dovolím si sa opýtať našich najspravodlivejších a najmúdrejších. Malo sa Rusko hrať na podomového predajcu, kšeftára a „biznismena“? Vieme, že v období svetovej pandémie niektorí zarábajú na liekoch milióny. Malo sa tak správať aj Rusko? Asi aj o tomto majú v tejto krajine odlišnú predstavu, na rozdiel od väčšiny ľudí v EÚ a USA. Moskva mala núkať Bruselu a jednotlivým krajinám EÚ – kúpite, prosím vás, kúpite ten náš Sputnik V? Nebuďte smiešni…

Má to byť presne naopak. Rusko avizovalo, že vyvinulo účinný prostriedok, snaží sa zásobiť nim celé obyvateľstvo svojej krajiny. Keďže dokáže vyrobiť viac, ponúka záujemcom na celom svete. Tí, ktorí o to mali záujem, sa ozvali, nakupujú ruskú vakcínu a očkujú svojich obyvateľov. Desiatky miliónov zaočkovaných na celom svete, ako prekvapivo uznal aj náš premiér.

Ale v EÚ to vidia inak. Rusko malo prosíkať, aby Brusel láskavo zaregistroval jeho vakcínu. Možno malo padnúť aj na kolená. Múdrejšie vlády, ako napríklad v Maďarsku, v Srbsku a inde, mysleli predovšetkým na svojich obyvateľov. Prirodzene, mnohí rusofóbni koaličníci a mainstreamové média budú stále šíriť lži o neúčinnosti, škodlivosti ruskej vakcíny a minimálne sa budú odvolávať na to, že ju doposiaľ nezaregistrovali v EÚ. Nikdy neoddelia politiku a rusofóbiu od záujmov ľudí a starostlivosti o zdravie a životy obyvateľstva.

Cez víkend zasa na Slovensku znela mohutná rusofóbská pesnička, ktorú nedokázal prekričať ani svojim pomerne prekvapivým vystúpením premiér Matovič, ktorý ozaj pomerne nečakané začal lobovať za ruskú vakcínu. Asi trochu začal „vidieť“. To však určite nehrozí väčšine koaličníkov a mainstreamu. Totálna rusofóbia a iba pre nich zrozumiteľné, „vyššie záujmy“ im nikdy nedovolia, aby hovorili pravdu a konali v prospech tejto krajiny, týchto ľudí. Politické záujmy a rusofóbia sú pre nich životným záujmom. Klamú, aby vládli, vládnu, aby klamali. Preto je v tejto krajine všetko postavené na hlavu. Ale dlho sa na hlave stáť nedá. Človek buď zomrie, spadne, alebo sa znova postaví na nohy. Môžete si vybrať.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:
(1) https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/578677-sputnik-v-rukach-matovica-umlci-kritikov-vlady-dokedy/

(2) https://www.ta3.com/clanok/1203543/zachrani-nas-sputnik-v-ta3-sme-sa-pytali-odbornikov.html

(3) https://www.sukl.sk/hlavna-stranka/slovenska-verzia/media/tlacove-spravy/uloha-sukl-u-pri-posudeni-vakciny-sputnik-v?page_id=5543

(4) https://domov.sme.sk/c/22599998/sputnik-vakcina-ockovanie-proti-koronovavirusu.html

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár