Pozor na poradie kandidátov! Denník SME uvádza čitateľov do omylu 

· Čas čítania: 2 min.
Foto: HS

Denník SME dnes v tlačovom vydaní ponúka čitateľom vzorový hlasovací lístok s kandidátmi na prezidenta Slovenskej republiky, ktorí majú iné číselné poradie, ako je reálne na hlasovacom lístku vo volebných miestnostiach, s ktorým budú narábať voliči. Voličov tak môžu uviesť do omylu.

Denník SME dnes na “svojom” hlasovacom lístku zdanlivo uviedol kandidátov na prezidenta podľa abecedného poradia. Háčik ale spočíva v tom, že písmeno Ch nasleduje až za H, a nie za C, ako uviedol denník SME. Preto počnúc Eduardom Chmelárom majú štyria kandidáti uvedené nesprávne číselné poradie.

Nesprávne poradie sa ďalej týka ostatných kandidátov nasledujúcim za číslom 7, ktorým sa denník SME trafil ku kandidátovi Milanovi Krajniakovi. Na skutočnom volebnom lístku sú totiž ešte mená kandidátov, ktorí sa medzitým vzdali, teda Roberta Mistríka a Józsefa Menyhárta, ktorí nasledujú práve za číslom 7. Preto denník SME poškodil aj všetkých tých, ktorí nasledujú za číslom 7. a ktorým udelil nesprávne poradie.

Denník SME uviedol správne čísla len štyrom kandidátom, a to Bélovi Bugárovi, Zuzane Čaputovej, Marianovi Kotlebovi a Milanovi Krajniakovi.

To, že zvyšný kandidátom denník pridelil zlé čísla, môže zásadným spôsobom ovplyvniť dnešné voľby. Mnohí ľudia môžu v rýchlosti krúžkovať len číslo, ktoré si zapamätali, bez toho, aby si skontrolovali meno kandidáta, ktoré chcú reálne voliť.

Voči tejto aktivite denníka sa ohradili už viacerí prezidentskí  kandidáti. Podľa nich ide o nespravodlivosť a zmierujú sa s touto situáciou len veľmi ťažko.

https://hlavnespravy.sk/pozor-na-poradie-kandidatov-dennik-sme-uvadza-citatelov-omylu/1699474#

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár