Pozor, varia nás ako žaby v hrnci…

· Čas čítania: 4 min.
Foto: archív

A už sa nás vôbec na nič nepýtajú. Aj si zvykneme a prijmeme. Zo správ TA3 (zjednodušene): „Venezuelská kríza rozdeľuje veľmoci. Spojené štáty a Európska únia stoja na strane venezuelskej opozície.“  Z iných zdrojov: „Predstavitelia 20 štátov uznali opozičného lídra Juana Guiadóa za dočasného prezidenta Venezuely.“ Ruská federácia stráni Madurovi. Čína sa dištancuje.

Kto a čo je a znamená v medzinárodnej politike EÚ? Je EÚ svetová veľmoc? Má spoločnú európsku zahraničnú politiku verzus USA, RF, Japonsko, India a Čína? Trebárs aj voči Afrike a Sýrii?
Som občan Slovenska. Slovensko je členský štát EÚ. Je-nie je-je Slovensko už súčasťou nadnárodno-štátneho zväzku európskeho superštátu? O federácii sa vôbec hovoriť nedá. Kedy a ako EÚ nadobudla  tento štatút? Len-tak, za chodu vecí? Podľa sily ekonomiky? Kedy sa Lisabonská prístupová zmluva EÚ zmenila na zakladajúcu zmluvu európskeho superštátu?
Ide vôbec o niečo také, alebo by len chcelo, ak za ňu hovorí a koná výlučne len Nemecko alebo Francúzsko? S kým má telefonovať Trump alebo Putin alebo čínsky prezident Si Ťin-pching? Môže Trump v noci „brnknúť“ aj hoc aj Kiskovi? Kto je pre EÚ, USA a svet, vyznamenávajúci (na ulici vrieskajúceho Stankeho a spol.) a dnes Masarykovou univerzitou v Brne ocenený Andrej Kiska?
Kto stojí na čele Európskej únie? Je to Nemecko? Francúzsko? Alebo Nemecko aj Francúzsko v jednom? Tusk je predseda EP, Juncker EK. Kto je prezident/ka, kancelár/ka, predseda európskej vlády? Federatívne usporiadanie EÚ bolo predsa odmietnuté, právnym dokumentom je Lisabonská zmluva a príslušenstvo…
Kto má právo stáť na čele únie a hovoriť za mňa, za vás, za Slovensko, má vôbec ktosi? Kto je Foreign Minister EÚ? Federica Mogherini? Kto je Lajčákov partner v EÚ?
Kto v mene EÚ volil a ustanovil do jej vedenia a na jej čelo Macrona a Merkelovú? A čo Aaachenský pakt? Ako sa k nemu má slovenská vláda?
Ako zareaguje na prezidentského kandidátovho Harabinovo: “Ide o renesanciu Franskej ríše…”. Bude s ňou mať ostatná EÚ problém, alebo sa jej poslušne skloní?
Je za daných okolností volieb ústavných sudcov, prezidentských a euro volieb, brexitu a spústy vnútorných problémov Slovenska a EÚ nájsť vo veci spoločný jazyk a reč súčasná vládna koalícia? Aké má postavenie Miroslav Lajčák? Kto je na Slovensku zdrojom a garantom a akej zahraničnej politiky?
K tomu pridajte čihi vládnej koalície a hota opozície…
A ešte aj nerovnakú a nejednotnú kvalitu potravín „jednotnej“ Únie, plus výsekové hovädzie z Poľska…
Prepad Slovenska v korupcii o tri priečky nižšie, padajúce skóre vodcov „ulice“ Za slušné Slovensko…
Štefan Harabin vyhral 11 rokov starý spor s ministerstvom spravodlivosti a v ten istý deň, 21. januára stihol odovzdať 32 tisíc občianskych podpisov k svojej nezávislej prezidentskej kandidatúre občianskeho, ľudového anti systémového kandidáta…
…v disciplinárkach so Švecovou má JUDr. Harabin skóre 14:0 a tá chce aj pred ním „ujsť“  na ústavný súd…
…nemusela by: Harabin po registrácii prezidentského kandidáta prerušil výkon sudcu najvyššieho súdu…
A veriaci kresťania sa v súlade s preambulou slovenskej Ústavy uchádzajú o svoje legálne občianske a politické práva, a liberáli, vnášajúci do politiky ideológiu multikulti a gender v rozpore s Čl. 1 odsek 1 Ústavy SR, v časti ideológia, šalejú…
A do toho euro americké „hurá“ do kampane proti ultra rýchlej čínskej 5G sieti a Huawei!
Sa dejú veci…
Zdá sa vám to celé deravé a „na hlavu“? Aj mne. Nerozumiem. Niečo som len nepostrehol? Inak je všetko v najlepšom poriadku a vyvíja sa “to” správnym smerom?
Späť k Venezuele: To sa všetci povinne, na povel, musíme postaviť raz za toho, onoho alebo proti tomu, tamtomu, onomu? Lebo tak rozhodla EÚ? Ako kedysi? Kto je EÚ? A ak nie, inak… čo?
Skracujem ako Tereza Spencerová…
Lebo niet čas. Máme málo času a kráti sa. A ONI stále nemajú “vyriešeného” Fica. Tento raz uchádzača…
Pekne pozdravujem. :-)
Juraj Režo alias notorickyobcan

P.S. Ak budete voliť skorumpovaných politických nominantov ako kandidátov a kandidátky na post hlavy štátu, zabudnite na to, že vás taká hlava bude spájať. Nebude. Bude musieť splácať dlhy a záväzky. Nie vaše. A Slovensko v rebríčku korupcie klesne ešte nižšie…

http://www.blogovisko.sk/pozor-varia-nas-ako-zaby-v-hrnci.html

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár