Pozvánka na Slovanskú kvapku krvi na počesť SNP

· Čas čítania: 2 min.
zdroj : Shutterstock

Miestny spolok SČK – KLUB DARCOV KRVI v Čiernom Potoku, Obecné zastupiteľstvo, Základná organizácia Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov armádneho generála Ludvíka Svobodu v Čiernom Potoku v spolupráci s Národnou transfúznou službou Slovenskej Republiky, pracovisko Banská Bystrica, Vás pozývajú k bezplatnému odberu krvi, ktorý sa uskutoční v Kultúrnom dome v Čiernom Potoku, okr. Rimavská Sobota, v čase od 08.00 hod. do 10.30 hod. dňa 14. augusta 2020 / piatok.

Darovať krv môže každý, kto je ochotný pomôcť tým, ktorí bojujú o život alebo obnovu zdravia, zároveň dovŕšil 18 rokov fyzického veku a neprekročil vek 60 rokov.

V í t a n í  s ú  p r v o d a r c i !

Súčasne v tento deň sa uskutoční športový deň / Memoriál brig. gen. IMRICHA GIBALU, účastníka SNP, ťažko raneného pri Hronskej Dúbrave. Zachránila ho krv v nemocnici vo Ľvove / Súťažiť sa bude v streľbe zo vzduchovky, hode granátom na cieľ a na diaľku,.. Po skončení odberu krvi sa uskutoční kladenie vencov k pamätníku obetí fašizmu a slávnostné zhromaždenie obyvateľov k 76. výročiu SNP,

Nech tečie krv na záchranu chorých a zranených a nie v nezmyselných vojnách!

Pozdraviť darcov krvi prisľúbili známe osobnosti kultúrneho a športového života na Slovensku.

Osobitne pozývame darcov krvi „motorkárov“, pretože darovanú krv najrýchlejšie dopravujú v mrazených bankách napr. v Rakúsku práve motorkári.

V minulosti darovali krv v našej akcii aj darcovia krvi z Poľska, zástupca veľvyslanectva RF v SR pán Ryžov, predseda Slavice Mgr. Miloš Zverina a nebohá pani Kristínová…

Do súťaže sa môže zapojiť každý podľa vekovej kategórie.

Bližšie informácie na tel. číslach: 0915 646 828, 047/5683253.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár