Prázdne oslavy Dňa Zeme

foto: archív

 

Včera 22. apríla bol Svetový Deň Zeme. Nie je tomu tak dávno, čo médiá zaplavilo „klímašialenstvo“, reprezentované Gretou Thunbergovou. No v takto významný deň pre aktivistov a vlády, ktoré voličov získali aj na základe svojich „zelených“ programov, verejne odznelo len zopár prázdnych slov.

Pred päťdesiatimi rokmi som bol ja a ďalší ochranári prírody a obhajcovia verejného zdravia nadšení myšlienkou každoročnej oslavy Dňa Zeme. V tom čase som bol často požiadaný médiami, aby som hovoril o zdraví a výžive. Nikdy som však nedostal žiadne žiadosti, aby som hovoril o životnom prostredí, hoci som bol organickým farmárom a zameriaval som sa na ekologické a udržateľné poľnohospodárske metódy na svojej farme,“ hovorí Dr. Gary Null, lekár alternatívnej medicíny, ktorý je presvedčený, že o životné prostredie a jeho záchranu nikdy primárne nešlo.

Teraz preskočím o päťdesiat rokov. Minulý rok bol rokom Grety Thunbergovej, tínedžerky, ktorá od  svetových lídrov požadovala environmentálnu prioritu pred ziskom. Čo sa ukázalo ako dosť márne gesto. Za oponou je Zelený kapitalizmus. Až na pár výnimiek už neverím svetovým vládam, a určite nie súkromnému priemyslu alebo mainstreamovým médiám, že  sa niečo zmení.“

Vystupoval som s prednáškou pri príležitosti osláv Dňa Zeme v Dallase. Po prednáške som sa potuloval po výstavisku a pozoroval ľudí, ktorí jedia hamburgery a nezdravé jedlo. Plechovky všade pohádzané. Uvedomil som si, že väčšina prišla na country hudbu. Neprišli, aby sa naučili, ako zmeniť svoj život k lepšiemu,“ dodáva.

Zdroj: https://www.globalresearch.ca/empty-celebration-earth-day/5710388

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

VyhlásenieNázory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár