Prečo justičné orgány úplne ignorujú stopu, ktorá by mohla viesť k objednávateľovi vraždy Kuciaka?

Dnes už nieto pochýb o tom, že vražda investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej bola tým najhyenistickejším spôsobom zneužitá, konštatuje vo videu politológ Roman Michelko.

“Najprv bola verejnosť kŕmená falošnou stopou talianskej mafie ´Ndrangheta, Vadalom, Troškovou a spol. Ešte si dobre pamätáme na tie titulky: Mafia úradovala priamo na úrade premiéra, Fico si telefonoval s Vadalom a podobne. Dnes vieme, že nikdy sa nič také nestalo, na Kuciakovej kauze sa Vadala a spol. nijako nepodieľali, ale legenda už bola vytvorená. Desaťtisícové davy zaplnili námestia, napätie v krajine viedlo k výmene vlády a Smeru bol stigmatizovaný ako strana, ktorá je synonymom mafie. Neskôr prišli vyšetrovacie orgány s verziou objednávky vraždy Duom Kuciaka Alena Zsuzsová a Marian Kočner,” dodáva.

“Ako dnes vieme, súdy za objednávku vraždy odsúdili Zsuzsovú, ale v prípade Kočnera je dôkazná situácia taká slabá, že odsúdenie to nestačí. No a je zaujímavé, že nikoho neprekvapuje, že OČTK vôbec nepreverujú a nejdú po ďalšej stope, ktorá môže byť veľmi horúca. Sú to DPH-čkári, ktorí majú prevádzku, cez ktorú robili podvodné vratky DPH v obrovských sumách. Tá prevádzka bola, nanešťastie, pri Veľkej Mani, kam sa Kuciak prisťahoval a, samozrejme, o nich aj písal. Logicky ich to veľmi vyrušovalo a vyhrážali sa mu. Tieto vyhrážky nikto nepreskúmava. Prečo asi? Je všeobecne známe, že množstvo špičiek koalície je namočených do týchto podvodov, veľmi aktívne na nich participovali Lipšicovi kajúcnici a nie je teda vôľa viesť vyšetrovanie týmto smerom. No a čo sme sa ešte dozvedeli o Lipšicovi? Okrem perverznej a veľmi hustej komunikácie so Zsuzsovou sa s ňou bez pochýb aj stretával. Zlyhal morálne, ľudsky aj profesijne,” myslí si.

“Je zaujímavé, že keď sa okolo roku 2010 stala vražda primátora Hurbanova Lászlóa Bastrenáka, veľmi rýchlo sa vykonávateľ vykonávateľ, ale nikto nepátral po objednávateľovi. Dnes vieme, že to bola Zsuzsová, ktorá je za objednávku tejto vraždy právoplatne odsúdená na 21 rokov. Mimochodom, toto profesionálne zabezpečenie Lipšica sa časovo kryje s laškovnou konverzáciou medzi ním a Zsuzsovou. Ak by vtedy ministerstvo vnútra, ktoré viedol, vypátralo objednávateľa, nemal by kto potom objednať vraha v prípade Kuciaka. Poďme však ďalej k sérii Lipšicových zlyhaní. Na tlačovej konferencii bolo verejne oznámené, že participoval aj v prípade Čistý deň, že zneužíval chovankyne tohto resocializačného ústavu. Čo všetko sa o ňom ešte dozvieme? Jeho perverzná a veľmi obsiahla komunikácia, ktorá bola zverejnená na webe lipsic. net a ktorá už mesiace predtým kolovala medzi justičnými špičkami, bola Lipšicom označená za podvrh. A korporátne médiá až absolútne nekriticky „spapkali“. Pravosť tejto komunikácie síce nepriamo, ale veľmi jednoznačne potvrdila nespochybniteľnú komunikáciu na webe lipšicovo stádo, kde moderátorka Krescanko Dibáková komunikáciu počas Matovičovým poskokom Gáborom Grendelom do šírky a rozoberá manželskú krízu Lipšica a jeho manželky Beaty (za slobodna Oravcovej), dobrej kamarátky a v. v podstate tak parafrázuje, či potvrdzuje správnosť obsahu komunikácie Lipšica a advokátky Miadokovej. Ako je možné, že napriek podobným kauzám má Lipšic previerku na prísne tajné? Ako je možné, že vďaka nekonečnej sérii podvodov je ďalej na tak významnom poste? Ako je možné, že médiá mlčia?” pýta sa Roman Michelko.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:

(1) Veci Verejné Romana Michelka: Prečo justičné orgány úplne ignorujú stopu, ktorá by mohla viesť k objednávateľovi vraždy Kuciaka? 28.5.2023

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply