Prečo sa pravda o páde Dvojičiek nepresadila ani po 18 rokoch

· Čas čítania: 2 min.
Zasahujúci hasiči 11. 9. 2001 v New Yorku. Foto: Shutterstock

Dnes si pripomíname 18. výročie pádu Dvojičiek, ktorý umožnil USA prijať zákon Patriot Act, obmedzujúci ľudské práva a slobody a zároveň bol zámienkou pre inváziu do Afganistanu a neskôr ďalších arabských krajín. Odvtedy vyšlo na svetlo sveta množstvo štúdií, zo strany kritikov oficiálnej teórie odznelo množstvo argumentov, ale manistreamové médiá a západní politici tvrdošijne trvajú na tom, že dvojica lietadiel spôsobila pád troch budov. Pritom išlo o civilné lietadlá, ktoré neboli naložené výbušninami alebo vysoko explozívnym strelivom.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Pred pár dňami sme aj na webovej stránke Zem&Vek priniesli informáciu o najnovšej štúdií Fairbankskej univerzity, ktorej autori vykonali kompletnú počítačovú simuláciu, pričom dospeli k jednoznačnému záveru, že príčinou kolapsu budov muselo byť súčasné zlyhanie všetkých nosných stĺpov budovy. Teda riadená demolícia zvnútra (https://zemavek.sk/dalsia-odborna-studia-spochynuje-oficialnu-verziu-padu-dvojiciek/).

Americkí predstavitelia okamžite po útokoch vedeli, že vinníkom je Al-Káida a Usáma bin Ládin. Niečo však na tomto tvrdení nesedí. Al-Káida bola výtvorom CIA a bin Ládin bol CIA naverbovaný. Navyše, dobová reportáž televízie CBS odhalila, že menej ako 24 hodín pred udalosťou bol Usáma prijatý do pakistánskej vojenskej nemocnice v Rawalpindi. Ako by teda mohol riadiť útoky na Dvojičky? Z nemocničného lôžka?

Vykonštruovaná Veľká lož o 11. septembri však musí byť udržiavaná, pretože jej oficiálne priznanie by spochybnilo základy ďalšieho vývoja západnej „demokratickej“ spoločnosti po tomto dátume. Kritici oficiálnej teórie boli preto okamžite označení mainstreamovými médiami za „konšpiračných teoretikov“. Tento termín vymyslela CIA v roku 1963, na označenie každého, kto spochybňoval oficiálnu teóriu o „osamelom strelcovi“, ktorý zavraždil prezidenta Johna F. Kennedyho.

Klinická psychologička Frances Shureová vysvetľuje psychologické pozadie fenoménu, že väčšina verejnosti stále prijíma evidentnú oficiálnu lož. Je to ako v Andersenovej rozprávke o cisárových nových šatoch. Vďaka masívnemu mediálnemu masírovaniu sa vytvoril dojem, že byť „konšpiračným teoretikom“ znamená byť bláznom. Títo ľudia sú systematicky vysmievaní napriek tomu, že majú k dispozícii vedecké dôkazy. Šíriť pravdu o 11. septembri je ako kritizovať fašizmus za Hitlera alebo v časoch Galilea verejne tvrdiť, že Zem sa točí okolo Slnka. Málokto dokáže uniesť takýto tlak.

Predsa len sa však nenechajú všetci zastrašiť. Vedenie jedného z newyorských hasičských zborov — Franklin Square and Munson Fire District, prijalo 24. 7. 2019 oficiálne uznesenie, v ktorom požaduje nové vyšetrovanie udalostí z 11. septembra. Prítomní príbuzní hasičov, padlých pri záchranných prácach, reagovali búrlivým potleskom. Je to možno len symbolické gesto, ale aj výraz nádeje, že pravda raz výjde na povrch.

Zdroje: Globalresearch.ca, Z&V

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

2 Responses

Pridaj komentár