Prečo sa už nedá veriť Matovičovým expertom

· Čas čítania: 4 min.
Foto: FB

Matovič sa každý deň oháňa odporúčaniami odborníkov, ktorými sa obklopil. Jeho „nezaujímajú nejaké výkriky od boku“, pretože on má tím odborníkov a riadi sa ich rozhodnutiami. Bola by som rada, keby pochopil, prečo veľmi veľa ľudí vyjadrenia a odporúčania tohto konzília, či krízového štábu, ignoruje:

Jeho odborníci ešte pred týždňom tvrdili, že vrchol pandémie príde v septembri (!!!), potom to upravili na júl. Doslova ešte pár dní dozadu, keď začali prípady prudko klesať. My, bežní, nevzdelaní ľudia sme už niekoľko týždňov tvrdili, že vrchol už BOL, respektíve očakávali sme ho medzi stredom apríla a májom. Bez tabuliek, bez výpočtov a bez MUDr., či RNDr. titulu.

Tím jeho expertov strašil pred Veľkou nocou, rozprával o Lombardii, za ktorou sme „doslova pár dní“.

Tím jeho expertov hovoril o pol milióne nakazených na vrchole.

Matovič a jeho tím sa riadili výpočtami odborníkov.

Mne postačil zdravý rozum, všímala som si, totiž, že:

Nenakazila sa ani jedna, jediná predavačka. Tie sú pritom v prvej línii a prvé dva týždne, začiatkom marca, nemali a nepoužívali doslova žiadne ochranné prostriedky.

Polovica Bratislavy sa po jarných prázdninách vrátila z Talianska a po následných voľbách, 29. 2., kedy sme sa všetci, celé Slovensko stretli v radoch pri volebných urnách a v triedach; a kedy mohlo teoreticky nastať druhé Taliansko, sa NIČ nestalo.

Ďalšie druhé Taliansko sme čakali po Veľkej noci, pretože nariadenie vlády polovica Slovenska ignorovala (ja som už katastrofu neočakávala, pretože som vedela, že ak by mala prísť katastrofa, bola by prišla po jarných prázdninách. Opäť som mala pravdu.)

Napriek nedisciplinovanosti dôchodcov a ich rajzovaniu vlakmi po Slovensku, nikto z týchto aktívnych sa neohrozil na živote, umierali len veľmi starí ľudia z domovov, ktorí určite mali mnoho iných diagnóz. Naši bežní dôchodcovia ostali nedotknutí…

Celkovo mi tu niečo nesedí – tá zvláštna nespoľahlivosť testov… raz vyjde pozitívne, raz negatívne, tomu istému človeku. Mikrobiológia je predsa exaktná veda! – to nie je história, že môžeme mať na vec rozdielny názor, buď je to plus, alebo je to mínus, nič medzi! Takáto odchýlka je neprípustná! (Čo sa tu deje?)

Čítam zahraničnú tlač, porovnávam informácie a tak som prišla s úplne inými uzávermi ako konzílium expertov (a správnymi!).

Už dvaja z hviezdneho tímu I. Matoviča odstúpili, jeden pre nezhody s riaditeľom zemegule, ktorý odmieta vypočuť akýkoľvek iný názor, aj z úst experta a druhý pre fatálne nesprávne čísla, prognózy, ktoré sa v koncovke sekli o stonásobky (!!!) Tieto čísla sú tiež výsledky expertov.

Naozaj je nezodpovedné a hlúpe, keď už týchto expertov odmietame počúvať?

A na záver – aj vy si pamätáte rétoriku, s ktorou sa prijímali opatrenia – rúška, domáce „väzenie“, štátna karanténa, sledovanie mobilov a pod? LEN DO ČASU, KÝM SA NEZABEZPEČÍ DOSTATOČNÝ POČET VENTILÁTOROV V NEMOCNICIACH A ZDRAVOTNÍCKY MATERIÁL. KEDY sa z toho stalo – kým nebude nula prípadov nakazených na Slovensku? KEDY sa z toho stala súťaž (a my jej rukojemníkmi), o najlepšieho, najšikovnejšieho premiéra sveta?

Autorka: Petra Demková

Zdroj: FB

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár