Prečo svet nevie o „Anti-Gréte“

foto: ottopress

Viete, že vo Švédku žije dievča, ktoré má 16 rokov a jej ciele sú opačné než Grety Thunberg? Kým Greta vystupuje v OSN a cestuje po svete, o jej rovesníčke ste zrejme ešte nepočuli.

Jej meno je Izabella Nilsson Jarvandi a má účet aj na Twiteri. „Anti-Greta“ je proti globalizmu, propagácii LGBT v školách, za ochranu tradičných rodinných hodnôt a bojuje proti nelegálnym migrantom.

Izabella Nilsson Jarvandi sa narodila v novembri 2003 v švédskom Göteborgu. Jej matka je zo Švédska a otec pochádza z Iránu. Vyrástla v takzvanom „gete“. Tam videla na vlastné oči, kam vedie nekontrolovaná migrácia. V škole čelila konfliktom kvôli svojmu pôvodu,“ uviedol portál ecology.md.

Na základe vlastnéhé života získala Izabella skúsenosti, ktoré formovali jej názory. A začala sa občiansky angažovať. Švédska verejnosť si ju všimla v decembri 2018, keď vystúpila na námestí Mynttorget v Göteborgu.

Izabella  nesúhlasí s podpísaním globálnej dohody o migrácii. Hovorí, že časť migrantov vo Švédsku tvorí „skupiny násilníkov“, A mnohí z nich by mali byť vyhostení z krajiny.

Hľadám pravdu a spravodlivosť pre svoje milované Švédsko. Sme synovia a dcéry Vikingov a jedného dňa vstaneme. Som si istá, že Bohovia nás sledujú a prísne potrestajú zradcov,“ uviedla Izabella v jednom z vyhlásení.

V rusky hovoriacej časti internetu zvanom aj RuNet pribúdajú názory, že aj na Západe je dievča nesúhlasiace s Gretou Thunberg, Hoci sa Izabella nezameriava priamo na témy životného prostredia, podobnosť je tu však viac ako zrejmá. Obe sa narodili v rovnakom čase vo Švédsku a v ranom veku sa z nich stali aktivistky.

A ak Greta na summite OSN získala popularitu, uznanie celebrít a podporu, vo svete médií hlavného prúdu Izabellu takmer nepoznajú.

Možno to bude tým, že „Greta je nástrojom propagandy a Izabella je jej prekážkou,“ uvádza jeden zo statusov v sociálnej sieti VKontakte.

zdroj: Hlavnný denník

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár