Predčasné voľby im nevyšli, tak pripravujú riadne parlamentné voľby v roku 2020

· Čas čítania: 2 min.

Prieskum agentúry AKO tvrdí, že ak by sa parlamentné voľby konali v polovici mája, vyhrala by ich strana Smer so ziskom 21,5 percenta. Ako druhá najsilnejšia by skončila SaS, podporilo by ju 16,7 percenta respondentov, tretia skončila Kotlebova ĽSNS s 10,4 percentami. Na štvrtom mieste by skončila strana SNS, volilo by ju 10,1 percenta oslovených. Nasledujú OĽaNO (9,1 percenta), Sme rodina – Boris Kollár (9,1 percenta), KDH (6,7 percenta), Most-Híd (5,6 percenta). Pred bránami Národnej rady SR by ostali Progresívne Slovensko (3,9 percenta), SPOLU – občianska demokracia (3,6 percenta) a SMK-MKP (2,5). Ostatné strany alebo hnutia by nezískali ani dvojpercentnú podporu.

Prieskum sa realizoval od 16. do 21. mája na vzorke 1000 respondentov po ohlásení Andreja Kisku, že nebude opätovne kandidovať na prezidenta SR. Respondenti odpovedali na otázku – „Ak by sa tento víkend konali voľby do parlamentu, ktorú stranu alebo hnutie by ste volili? Budem vám strany čítať v náhodnom poradí“.

Na voľbách by sa zúčastnilo 74,9 percenta opýtaných, 10,7 percenta respondentov by určite nešlo voliť, 13,9 percenta ľudí nevedelo, koho by teraz volili a 0,5 percenta respondentov odmietlo prezradiť, koho by volili.

Tých dnešných 17 percent SaS proti už len 22 percent Smeru je dôkaz, že voliči sú hluchí a slepí a nesledujú hlbšie, čo za volebný program ponúka SaS. Je jasné, že SMER a ich koalícia sú za zenitom a na úpadku, ale niet koho voliť! Voličské spôsobilosti a kompetencie nezaznamenávajú rast, ale pokračujúci úpadok.  SaS by mala ostať len ako pomocný opozičný servis, ktorým pomáha odhaľovať lapsusy zložiek vládnej koalície… To ale nezakladá kompetencie SaS vládnuť.

Takto sa pripravujú voľby a ich výsledky také, aké si neprajú občania, voliči, ale tí, ktorí chcú a potrebujú zmeniť vládu SR… Spojenie – Západ – mimovládky – verejná mienka – voliči… Nech žije Slovenská mimovládna republika!

Zdroje:
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/470679-volby-by-v-maji-podla-agentury-ako-vyhral-smer-pred-sas-a-lsns/
https://blog.hlavnespravy.sk/5333/k-slovenskej-jari-a-mimovladkam/

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár