Predseda Bundestagu zachraňoval Merkelovú pred rozhnevanými poslancami

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Screenshot YouTube

Nemecká kancelárka Angela Merkelová čelí stále väčšej kritike kvôli svojej politiky v období pandémie koronavírusu. Viacerí politici nepodporujú jej, podľa nich, prehnané opatrenia. Mnohí poslanci ju kritizovali počas posledného zasadnutia parlamentu. Najviac ich pobúrili výroky kancelárky o „dramatickej situácii v krajine“ a o „nutnosti zavedenia nových obmedzení a režimu izolácie.“

Počas jej vystúpenia a hlavne po ňom, poslanci začali nahlas vyjadrovať svoju nespokojnosť. Keďže ju viackrát počas prejavu prerušovali, predseda parlamentu Wolfgang Schäuble sa musel zamiešať a požiadal poslancov, aby umožnili kancelárke dokončiť jej vystúpenie aj napriek tomu, že sa im nepáčia niektoré jej výroky a opatrenia, ktoré navrhuje. Požiadal ich, aby si vypočuli jej návrhy v každom prípade, či sa im zdajú byť správne alebo chybné.

„Nachádzame sa v dramatickej situácii na začiatku studeného obdobia roka. To sa týka všetkých bez výnimky. V posledných týždňoch sa počet nakazených zvýšil. Už v súčasnosti zdravotnícke zariadenia a lekári pracujú na hranici svojich možností a majú obrovskú záťaž. Už nedokážeme sledovať každý jednotlivý kontakt, keď sa ľudia môžu nakaziť. Z tohto stavu sa musíme dostať čo najskôr,“ zdôraznila Angela Merkelová.

Najviac Merkelovú skritizoval predseda parlamentnej frakcie „Alternatíva pre Nemecko“ Alexander Gauland, ktorý vyhlásil, že podobná diktatúra protirečí princípom slobodnej demokracie. Predseda Liberálno-demokratickej strany FDP Christian Lindner oponoval kancelárke a tiež obvinil ju z používania totalitných praktík a z toho, že vláda schvaľuje opatrenia proti koronavírusu bez diskusie s parlamentom a fakticky ignoruje poslancov a ich názory.

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

1/ „Die neuen Maßnahmen sind geeignet, erforderlich und verhältnismäßig“, Spiegel, 29.10.2020

2/ Wütende Zwischenrufe der AfD bei Merkels Corona-Rede im Bundestag, YouTube, 29.10.2020

3/ Viele Zwischenrufe der AfD – Schäuble muss unterbrechen, Stuttgarter nachrichten, 29.10.2020

4/ Merkel: „Maßnahmen sind geeignet, erforderlich und verhältnismäßig“, Deutsche Welle, 29.10.2020

5/ https://www.youtube.com/watch?v=SyfIlQ8jCrE&feature=emb_logo

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár