Prehľad domácich udalostí s komentármi politológa bez diplomu

Str. 20

Kauza v Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA) zaujala Brusel. Prečo sa zatýkalo, nepochopili „súdruhovia“ ani po osobnom vysvetlení ministra Bíreša. Nuž, otázka je, či to nevedel vysvetliť, alebo, či to páni nevedeli pochopiť. Slovenskooo!

Na tohtoročnú cenu za najlepší herecký výkon by som navrhol predsedu Súdnej rady Slovenskej republiky Dr. Jána Mazáka. To, čo predviedol v rozhovore na TA3, bol naozaj tímový výkon. Základné pravidlo PR totiž hovorí, že k škandálom či ohováraniam, alebo k akejkoľvek situácii, ktorá môže ohroziť organizáciu či systém, sa treba vyjadriť  maximálne do 48 hodín. Ak nepríde vyjadrenie, potvrdzuje sa klebeta, a stáva sa z nej pravda. To som sa učil ja, ale je iná doba, takže sú dve možnosti. Prvá, že Súdna rada nemá poradcov v oblasti práce s verejnosťou, druhá, že pán Mazák je také „drevo“, že ho museli štyri dni učiť, ako sa má tváriť a čo má povedať k téme o sudkyni Záleskej… Neviem, aký veľký tím ho pripravoval, ale výsledok sme videli v priamom prenose. Vysmiaty pán predseda vysvetľoval zásadné možné profesionálne pokĺznutie pani sudkyne, akoby hovoril o príprave záhradky na prezimovanie. Ak by sme boli veľmi kritickí, povieme, že si z nás robí srandu, resp. to obhájime stareckou demenciou…

Záleská odmieta, že by vynášala informácie. Tak čo s tým? Veriť, neveriť, veriť, neveriť – o chvíľu sa mi minú lupienky na margarétke…

Fico žiada, aby Hamran skončil vo funkcii. Podľa Kaliňáka bude niesť trestnú zodpovednosť. Toto bez komentára.

Šéf SIS Michal Aláč je dočasne postavený mimo služby. Teraz polícia pátra po krištáľovej guli, ktorú údajne vlastní strana Smer, pretože oni to predpovedali.

Hlava Slovenskej republiky Zuzana Čaputová dala vyhlásenie. Dodrží tradíciu. Zostavením vlády poverí víťaza volieb. Neveríme svojim ušiam. Žeby vedela niečo o spočítavaní hlasov, čo my nevieme?

Vláda oslávila výročie SNP sama bez ľudí, veď ľudia sú tu iba na to, aby platili dane a odvody… no a na voľby.

Výskumno-vývojové stredisko na výrobu prezidentov, parazitov a inej vedúcej hávede v krajinách  bývalého východného bloku oznámilo, že bývalý kariérny diplomat a bývalý minister zahraničných vecí ide do volieb ako občiansky kandidát. „Výrobok“ je urobený na objednávku americkej vlády podľa požadovaných parametrov: je to fešák, pekne sa oblieka, vyhovorí sa z každej otázky… Výskumný ústav ho určil podľa jednotného manuálu za perfektného kandidáta, a preto ho sprevádzal ten, čo údajne písal prejavy pani prezidentke. Je to pomerne veľká investícia, tak ho člen PS len tak nenechá pobehovať napospas novinárom. Odteraz už môže povedať len to, čo mu oni napíšu.

Našej prezidentke udelili v Nemecku cenu za prínos k integrácii Európskej komisie. „Demokracia si žiada lídrov, ktorí vidia svoje poslanie ako službu ľuďom, nechcú byť gladiátormi, ktorí túžia získať moc nad druhými,“ povedala okrem iného Zuzana Čaputová vo svojom prejave. Ako keby som počul Putina alebo Orbána. Ale ak by zmenila v spomenutej vete záver podľa toho, čo doteraz robila, znelo by to takto: Demokracia si žiada lídrov, ktorí nevidia svoje poslanie ako službu ľuďom, nechcú byť gladiátormi, ale túžia získať moc vo svojej krajine pre cudzích úžerníkov, bankárov, politikov.

Vzrušenie spôsobil reklamný pútač Divadla Pavla Országha Hviezdoslava. Nerozčúlila by ma ukrajinská vlajka, keby to bola reklama na ukrajinské divadlo, nevzrušila by ma dúhová vlajka, keby viala nad Teplárňou, ani odrezaná Hviezdoslavova hlava, keby to bolo dielo psychopata, nevzrušil by ma prečiarknutý slovenský dvojkríž, keby táto maľba bola na islamskom chráme. Ale vzrušuje ma, že polícia ešte nezatkla autora tohto veľdiela.

Tlačovku k ilegálnym migrantom mal Hamran, okrem stavu zamestnancov policajného zboru sme sa dozvedeli, že chytili dvoch teroristov… To, že sa na Slovensku vyčíta Orbánovi, že prepustil 1 400 prevádzačov, ma núti spýtať sa: Koľko prevádzačov chytili na Slovensku? Prečo slovenské médiá nepovedia aj to, že prevádzači si v Maďarsku odsedeli dve tretiny svojho trestu?

Izraelský prezident prišiel na Slovensko. Okrem obligátnych fráz sa, samozrejme, nedozvieme, ktorá bije, teda hlavný dôvod návštevy.

53-ročnú pacientku odmietli ošetriť na urgentnom príjme v novej nemocnici Bory. Mala vykĺbené rameno, ale na recepcii jej povedali, že by ju vyšetrili, až keby mala ruku vo vreci. Tým chceli povedať, že oni vyšetrujú prípady, ktoré nedokážu liečiť inde, veď oni sú najmodernejší, tak čo sa národ rozčuľuje?

AUTOR: Dušan Marušák

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply