Premenovanie časti Námestia SNP v Bratislave

· Čas čítania: 3 min.
foto : wikipedia

Satirický príspevok nášho čitateľa :

Vážený pán primátor Bratislavy, pán Ing. arch. Matúš Vallo,
Chcem Vám, a Vašim cteným bratislavským voličom, k Vášmu skvelému nápadu, aby aj Bratislava mala po Nežnej nejaké námestie, úprimne zablahoželať. Najmä, ak ide o 30. výročie naozaj neuveriteľných zmien!
S ohľadom na jej výdobytky navrhujem iné miesto, než trochárske odkrojovanie z terajšieho Námestia SNP.

Myslím si, že nie len mne, ale aj tisíckam ďalším, by sa páčilo iné miesto, blízko Univerzity Komenského. Išlo by aj o symbol. Mali by tam blízko aj vtedy štrajkujúci vysokoškoláci, neskôr mnohí z nich úspešní ministri, či poslanci, alebo iní fakturanti. Vďaka ktorým je dnes naše Slovensko na nepoznanie. Predovšetkým pánska časť, postojačky, s heslom v jednej ruke, podľa potreby, by si mohli prísť hocikedy zaspomínať.
Isto viete, oproti, v parčíku, sú verejné záchody. Prínos Nežnej by sa tak mohol adekvátne vyjadriť každým spláchnutím. Zakladajúci a poprední členovia VPN a KDH by tam mohli mať celoročne rezervované svoje VIP miesta na sedenie.

Verím, že by sa tu našla, za zásluhy o dnešok, aj nejaká ulička pomenovaná po Václavovi Havlovi.
Letisko nie. To treba rezervovať na meno Kočner. Nech pripomína slobodné lietanie
zločinov a darebáctiev ponovembra. Určite by ste nemali zabudnúť aj na masy skandujúcich: „Nie sme ako oni !“.
A 30 rokov ukázalo; naozaj, nie sú. Na ich počesť by som navrhol prirobiť skromný, ale slušný salónik, aj s rezervou pre migrantov. A blikalo by tam heslo: Kedy, ak nie teraz!
V párnych dňoch by ho mohli striedať iné, napr. Vláda odborníkov, či názvy a heslá z transparentov štrajkujúcich závodov a inštitúcií. Salónik by mal aj svoje pomenovanie. Tak trocha prevzaté z armády, ale veľmi
demokratické, v skratke V.I.LA; teda Very Important Latrína.

Nežná by si zaslúžila takúto pietu po celom Slovensku! Možno aj v Čechách, v Prahe určite. Každé mesto a mestečko, ktoré sa v pamätných dňoch, so svojimi revolucionármi, toho zúčastnili. Budujte svoje symboly. A pýtajte si na to aj eurofondy, veď sú to vaše, vami vyvezené a vyštrngané peniaze.
S povstaleckým pozdravom Mor ho! Nech sa dielo vydarí.
Nech nie je len na pamiatku, ale predovšetkým výstrahou budúcim generáciám!
Z Petržalky, 17. 11. 2019 PhDr. Michal Dieneš, CSc.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár