Prezidenta Ukrajiny si predvolala na koberec britská rozviedka a dala mu pokyny

Foto: Screenshot YuuTube

Viacerí opoziční politici a média na Ukrajine poukazujú na to, že súčasná vláda na čele s prezidentom, sa čoraz viac mení na bábku, predĺženú ruku zahraničných bábkovodičov. Všímajú si aj ďalšiu skutočnosť: v čase, keď si Washington vzal asi krátku pauzu a príliš sa nemieša do vnútorných záležitostí Ukrajiny, nahradil ho Londýn, ktorý mimoriadne aktívne ovplyvňuje súčasné vedenie krajiny, pričom „vonkajšie riadenie“ uskutočňujú nielen britskí politici, ale už aj tajné služby.

Práve na to poukázal poslanec Iľja Kiva, člen „Opozičnej platformy – Za život“, ktorý pripomenul, ako epizóda s britským torpédoborcom, ktorý sa zatúlal do ruských teritoriálnych vôd v Čiernom mori, rozvírila hladinu aj v Kyjeve – ako vo vláde, tak aj v administrácii prezidenta Zelenského: súčasná vládna garnitúra dúfa, že Londýn bude stále vyvolávať konflikty s Ruskom – aj kvôli Ukrajine.

Ukrajinský poslanec však podotkol, že USA, Veľká Británia a iní nepriatelia Ruska hája v prvom rade svoje záujmy a kašlú na Ukrajinu. Podčiarkol, že sa k nej správajú povýšenecky, pohŕdavo a chcú iba rozkazovať, čo má robiť súčasné ukrajinské vedenie. Zdôraznil, že Kyjevu rozkazujú už nielen britskí politici, ale aj tajné služby a preto sa súčasné vedenie Ukrajiny premenilo na poslušného poskoka a otroka Londýnu.

Iľja Kiva pripomenul, že prednedávnom prezident Volodymyr Zelenskij navštívil Spojené kráľovstvo a bol predvolaný „na koberec“ do centrály britskej rozviedky Mi-6. Rozprával sa s nim šéf britskej rozviedky Richard Moore. Určite to nebola náhoda a vôbec nie je zvykom, aby sa prezidenti cudzích krajín dostavili pred šéfov tajných služieb iného štátu. Iľja Kiva prizvukoval, že šéf Mi-6 dával ukrajinskému prezidentovi presné nariadenia, čo a ako má robiť. Direktívy britského „pána“ sa týkali predovšetkým toho, ako sa má Kyjev správať voči Rusku a Bielorusku, presnejšie, ako má útočiť na Moskvu a Minsk.

„Prednedávnom nášho prezidenta predvolali „na koberec“ špeciálne služby Veľkej Británie, pretože to tak bolo a tak to aj vyzeralo. A dávali mu presné direktívy a nariadenia, akú pozíciu má zaujať Ukrajina voči Bielorusku“, podčiarkol Kiva. Poukázal na jasnú súvislosť: hneď po Zelenského návšteve v Spojenom kráľovstve, začal Kyjev oficiálne útočiť na Minsk a oznámil prerušenie diplomatických a hospodárskych vzťahov so susednou krajinou. Nebola to náhoda a prezident Zelenskij plnil pokyny britských tajných služieb.

Opozičný politik pripomenul, že Bielorusko vždy pomáhalo Ukrajine, keď sa tá dostala do komplikovanej situácie: „Bielorusi nám vždy podali pomocnú ruku a pomáhali nám v zložitých otázkach“, podčiarkol a obvinil súčasné vedenie v Kyjeve, že poškodzuje záujmy Ukrajiny a stáva sa slúžkou západných mocností. Zdôraznil, že podobnú pozíciu Kyjevu sa nedá ničím ospravedlniť, pretože nezodpovedá záujmom Ukrajiny.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:
(1) Кива: спецслужбы Великобритании вызывали Зеленского на ковёр, 26.6.2021
(2) Депутат Рады заявил, что британские спецслужбы вызвали Зеленского „на ковёр“, Daily Advent1 27.6.2021
(3) https://www.youtube.com/watch?v=SKUsZ4sMNDU

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár