Primárka mikrobiológie Adámková: Prvá vlna nevyšla, tak musí prísť druhá

· Čas čítania: 1 min.
Foto: CNN Prima News

Primárka mikrobiológie Všeobecnej fakultnej nemocnice v Prahe MUDr. Václava Adámková v rozhovore pre CNN Prima News naznačila, že prvá vlna koronavírusu nevyšla, preto bude potrebné ju na jeseň zopakovať. Jeseň je typickým obdobím zvýšeného výskytu respiračných ochorení a môžu tu byť snahy vyrobiť z tohtoročnej chrípkovej sezóny „druhú vlnu koronavírusu“. Adámková nešpecifikovala, komu konkrétne prvá vlna nevyšla a čo ňou chcel dosiahnuť. Zopakovala však to, čo už povedala vo viacerých rozhovoroch, že koronavírus nie je ani zďaleka tak nebezpečný, aby odôvodňoval všetku tú paniku a opatrenia. Dodala, že zdravého jedinca tento vírus zabiť nedokáže.

Vyjadrila sa aj k rúškam, ktoré si mnohí ušili podomácky, takže plnili skôr dekoratívnu ako ochrannú funkciu. Navyše si ich väčšina ľudí nedizinfikovala, čím sa z rúšok stala „biologická zbraň“. K panike, ktorá sa šírila okolo Talianska, povedala, že v tejto krajine kolabuje zdravotníctvo pri každej chrípkovej sezóne. Takisto uviedla, že ak príde vakcína proti koronavírusu, ona sa zaočkovať nenechá.

Celý rozhovor nájdete tu: https://cnn.iprima.cz/ockovat-proti-covid-19-bych-se-nenechala-vir-ma-velke-pr-rika-primarka-3563

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár