Princ Harry sa ženil. Sociálni inžinieri plesali

· Čas čítania: 4 min.
Ilustračné foto: Shutterstock

Najmä britské, ale aj americké a všetky nadnárodné mienkotvorné mediálne kartely sa rozplývajú nad sledovanosťou svadby britského princa Harryho s Meghan Markelovou. Nie Merkelovou, nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou, tam by už vekový rozdiel vyše 30 rokov bil do očí neporovnateľne viac, ako v prípade herečky plným menom Rachel Meghan Markle, ktorá bude mať 4. augusta len 37 rokov. Tesne pred svadbou udelila britská panovníčka tejto Američanke titul vojvodkyne zo Sussexu (Duchess of Sussex), plus dva ďalšie. Aj z Harryho sa po sobáši stala Jeho kráľovská výsosť vojvoda zo Sussexu, i keď pre neho to nebolo niečo tak prevratné, ako pre jeho polovičku zo slnečnej Kalifornie. Od narodenia je princom, hoci nie korunným. Tým je jeho otec, princ Charles, po ktorom nasleduje Charlesov najstarší syn princ William. Po ňom sa následnícka línia prenáša na jeho syna Georgea, dcéru Charlotte a najnovšie i tretieho syna Louisa. Až po nich by mohol prísť na rad princ Harry, pokiaľ Williamova manželka Catherine,vojvodkyňa z Cambridge, neporodí ďalších potomokov. Je o pol roka mladšia od Meghan, ktorej začínajú tikať biologické hodiny.

Ako na zavolanie

Práve táto skutočnosť sa stáva predmetom debát na oboch brehoch Atlantiku. Už počas zásnub musela rodáčka z Los Angeles i jej nastávajúci opakovane odpovedať na otázku, aké majú rodičovské plány. Neodpovedá sa im ľahko, pretože v hre je ochota i odvaha hrať rolu s ďalekosiahlymi následkami. Bývalá hollywoodska televízna herečka je po matke černoška a po otcovi beloška. Znamená to, že jej deti s princom Harrym by boli rasovo zmiešané, čo by bol výkyv, s akým panovnícka rodina Spojeného kráľovstva nerátala.

Zato však prichádza ako na zavolanie v období, keď globálne mocenské kruhy kompletizujú prostredníctvom Organizácie spojených národov dlhodobo pripravovaný program lámania bariér voľnému sťahovaniu národov. Naprostá väčšina členských krajín OSN sa ochotne podrobuje globalistickým predstavám o partnerstve všetkých so všetkými, zastrešenom celosvetovým programom OSN o migrácii. Má byť podpísaný na decembrovej Medzivládnej konferencii o prijatí Globálneho kompaktu o bezpečnej, regulovanej a pravidelnej migrácii. Má to byť počiatok éry univerzálnej mobility ľudstva. Migrácia sa má stať globálne koordinovaným, odborne riadeným a manažérsky spravovaným posúvaním ľudských más po zemeguli.

Všetky slniečkárske plusy

Zatiaľ čo obyvateľstvo Ázie a Afriky víta príležitosť sťahovať sa pod medzinárodnou ochranou za lepším životom, ochabuje ochota Európanov prijímať masové počty afro-ázijských privandrovalcov. Teóriu multikulturalizmu má revitalizovať rasové, národnostné, náboženské, kultúrne a civilizačné miešanie na všetkých rovinách spoločenskej pyramídy, vrátane panovníckej rodiny. Medzirasové manželstvo princa Harryho s mulatkou z ďalekej Ameriky predstavuje jeden z takýchto impulzov. Masmediálny politický marketing rozbehol generálnu propagačnú ofenzívu zameranú na všetky vrstvy britskej verejnosti. Americké genealogické inštitúty ochotne poskytujú zaoceánskym kolegom infografiky o urodzenom pôvode rodovej línie otca Meghan Markleovej. Jeden z predkov slečny Markelovej, ktorý sa prisťahoval do Bostonu v roku 1639, bol údajne potomkom Kráľa Edwarda III zo XIV. storočia.

Svadba princa Harryho s pohľadnou Američankou vo Windsore, vzdialenom zhruba 30 kilometrov od centra Londýna, sa ukázala byť celodenným megapodujatím s globálnym mediálnym reportážnym pokrytím. Celosvetová televízna sledovanosť sa pohybovala okolo dvoch miliárd divákov, k čomu treba prirátať záujemcov o záznamy dostupné na platforme YouTube. Majú spoločného menovateľa a tým je navodzovanie pocitov globálnej spolunáležitosti bez ohľadu na rasový a zemepisný pôvod. Čerstvo menovaná vojvodkyňa je vykresľovaná ako ideálna predstaviteľka svetoobčianskeho univerzalizmu. Wikipédia ju ospevuje takto: „V roce 2016 byla Meghan Markle jmenována velvyslankyní World Vision Canada, spolupracovala s United Nations Entity for Gender Equality and the Empowerment of Women, a pracovala též pro United Nations Women.“ Sú to nadnárodne koordinované organizácie šíriace ideológiu feminizmu a rodovej rovnosti, pričom novopečená vojvodkyňa si budovala spoločenskú kariéru na najvyššej úrovni aj široko vychvaľovaným aktivizmom v rasových otázkach. V Británii sa bude bezpochyby angažovať ako celebrita najvyššej triedy za oslabovanie národného cítenia a búranie tradícií pod pláštikom prekonávania rasových stereotypov. Jej výroky a slniečkárske výzvy sa budú masmediálne šíriť a zapôsobia.

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár