Prírodu nepreonačíš! Mladých a konzervativnych pribúda.

· Čas čítania: 5 min.
Zdroj: Flickr

 

Pokiaľ si finanmajstri nadnárodných nadácií, fondov a think-tankov chceli overiť, že ich investície do všakovakých slniečkárskych projektov sú dostatočne zúročené, mohli byť na základe reportáží zo sobotňajšej Prahy spokojní. Podľa organizátorov protestov proti premiérovi a veľkopodnikateľovi Andrejovi Babišovi sa na Letenskej pláni v Prahe zhromaždilo 300 tisíc demonštrantov. Triezvejší policajný odhad bol 200 tisíc účastníkov, ale i to bolo dosť.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Deviácie sa môžu šíriť dlho a rýchlo …

 

Celá táto masová akcia niesla znaky ranej fázy farebnej revolúcie, keď sa vláde predkladajú výzvy a požiadavky morálnej povahy. Združenie Milion chvilek pro demokracii ich sformulovalo na svojej webovej stránke www.milionchvilek.cz/ do troch bodov v pravdoláskarskej frazeológii. Architekti rozvracania štátnych útvarov ju používajú už dobrých sto rokov. Stačí spomenúť motivačný citát T.G. Masaryka pri rozbíjaní Rakúsko-Uhorskej monarchie „Nebát se a nekrást.“

 


Zdroj: Milion chvilek

https://www.milionchvilek.cz/

 

Česká republika a iné postsocialistické krajiny zaostávajú v intenzite indoktrinovania agendou ultraliberalizmu za západnou Európou o jednu až dve generácie. Od pádu Železnej opony uplynuli tri dekády. Od slniečkárskej kultúrnej revolúcie na Západe šesť. Náskok Západu pred Východom Európy v progrese, t.j. v napredovaní zavádzania zvrhlých a deviantných prvkov ultraliberalizmu do každodenného života vyvoláva obavy generácie Západoeurópanov seniorov. Trápi ich, ako hlboko zdeformuje rozklad hodnôt a všeobecná degenerácia pokolenie ich vnukov a pravnukov.

 

Najhlbšie zasiahlo preprogramovanie myslenia tú generáciu Západoeurópanov, ktorá dospievala na prelome tisícročia. Jej prostredníctvom sa dnes inštitucionalizuje šikmá plocha a odstraňujú záchytné body na zastavenie zosunu. Táto generácia štyridsiatnikov a päťdesiatnikov, ktorá má dnes vlastné deti, čo vstupujú na prah dospelosti, je existenčne závislá na službe systému. Spláca pôžičky a hypotéky a pre udržanie si akej-takej duševnej rovnováhy sa prestáva mentálne búriť proti orwellovskej normalizácii. Kolaboruje so systémom do takej hĺbky, do akej sa od vyžaduje. Sociálna psychológia nazýva tento jav kognitívnou disonanciou. Českojazyčná Wikipédia ju jednou vetou definuje akostav mysli, který vzniká rozporem mezi dvěma kognicemi, například mezi postoji (znalostmi, vírou, chováním) a skutečným stavem věci.

 

Nemalá časť západoeurópskej strednej generácie úplne vyčlenila zo svojho bežného života tradičnú hodnotovú sústavu a snaží sa úprimne stotožňovať s náhradnými dogmami z kuchyne náuky o občianskej a ultra tolerantnej spoločnosti. Duchovní otcovia projektu formovania nového univerzálneho svetoobčianskeho človeka 21. storočia by mohli byť preto spokojní. Civilizačná prestavba západnej Európy na amorfný a homogenizovaný celok pokračuje a zdalo by sa, že nezvratným tempom.

 

… ale nie donekonečna

 

Ukazuje sa, že nezvratným nie je. V polovici novembra priniesla holandská tlač správu o výsledkoch prieskumu postojov tamojšej verejnosti k témam, ktoré sú v tejto západoeurópskej bašte spoločenského ultraliberalizmu práve aktuálne: samovraždy, eutanázia, potraty a homosexualita. Informoval o tom o anglickojazyčný holandský spravodajský portál DutchNews.com i NLtimes.com. Toto konkrétne mapovanie postojov verejnosti v gescii akademikov z Tilburg University prebieha už 40 rokov. Sleduje účinok prevýchovných procesov spustených po 2. svetovej vojne pri budovaní unifikovanej Európy ako organickej zložky pripravovanej globálnej spoločnosti. Z predmetných výskumov vyplýva, že väčšina Holanďanov je patrične indoktrinovaná, aby sa vnútorne stotožňovala s prevrátenou etikou v zmysle napríklad práva na eutanáziu, potraty, atď. Na ukážku prekvapivého zvratu správa uvádza, že už z princípu neakceptuje potraty 8,1% dvadsiatnikov a 11,5% tridsiatnikov, avšak iba 7%. štyridsiatnikov.

 


Zdroj: NL Times

 https://nltimes.nl/2019/11/15/netherlands-younger-generation-conservative-study

 

Spomínaný výskum je rozsiahly a signalizuje, že napredovanie ultraliberalizmu, patologického multikulturalizmu a odľudšteného pokrokárstva v Holandsku zaškrípalo. Mladí očividne uvažujú prirodzene a bez autocenzúry viac, než je želateľné. Situácia začína slniečkárom zatínať do živého. Ich víťazné ťaženie za zmutovaním ľudskej prirodzenosti viazne. Aj preto zvonia titulky na poplach poukazovaním na generačný obrat. Mladí konzervatívnejší než ich rodičia. Platnosť odvekého porekadla Prírodu nepreonačíš! ostáva nevyvrátiteľná. 

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár