Prízemné manipulácie Plus 7 dní

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Archív

Svoj úmysel uchádzať sa o post hlavy štátu už zvrejnili viacerí záujemcovia. Sudca Najvyššieho súdu Štefan Harabin svoju kandidatúru oficiálne nepotvrdil, ale všetci aj tak špekulujú, že kandidovať bude. A, keďže sú jeho pronárodné postoje známe, už teraz sa ho médiá západnej liberálnej propagandy snažia očierniť, diskvalifikovať a zatratiť. Pre nedostatok iných argumentov vyťahujú jeho spojenie s Bakim Sadikim a protekciu, ktorú ako verejne známa osobnosť, vraj má. Zverejňujeme prepis jeho korešpondencie s Plus 7 dní.

Jana Šimíčková, redakcia Plus 7 dní: „Pán Harabin, želám pekný deň, dovoľujem si obrátiť sa na Vás s otázkami, ktoré súvisia s Vašim sporom s Generálnou prokuratúrou SR. Súdnou cestou od nej žiadate vyplatiť vysoké odškodné za to, že bývalý GP Trnka pre médiá potvrdil existenciu prepisu Vášho údajného rozhovoru s dnes už právoplatne odsúdeným Bakim Sadikim. V tomto súdnom spore ste boli, samozrejme zákonne, oslobodený od platenia súdneho poplatku. V posledom čísle Plus 7 dní sme zverejnili článok, kde o odškodné na súde bojuje aj matka dvoch maloletých detí, ktorá v novembri 2012 prišla pri nešťastí na stavbe mosta v Kurimanoch o manžela. Keďže ju však OS BA II neoslobodil od platenia poplatku a ona ho nemohla zaplatiť, vo veci samotnej už ani nerozhodoval. V tejto súvislosti sa Vás chcem opýtať nasledovné: 

1) Akým spôsobom ste Vy osobne vyčíslili odškodné, ktoré žiadate od GP SR zaplatiť (pôvodne ste žiadali viac ako Vám napokon prisúdil súd) ?

2) Je správne, keď verejne činné osoby dokážu vysúdiť na odškodnom viac ako napríklad obete trestných činov? 

3) Je správne, ak ste boli Vy ako sudca, hoc zákonne, oslobodený od súdnych poplatkov, pričom matka dvoch detí, ktorá prišla o manžela ich zaplatiť musí? Ako by ste to tejto matke vysvetlili? Je to spravodlivé? 

Za odpovede, ktoré – ak by ste mali možnosť zaslať – do utorka 12. júna 2018 do 9.00 hod. ďakujem.“

Štefan Harabin: „Vážená pani redaktorka, zámerne spájate konšpiračne dve nespojiteľné a diametrálne odlišné právne prípady iba s  úmyslom ma mediálne v očiach verejnosti zobraziť ako človeka, ktorý je vinný za nešťastie a tragédiu  v Kurimanoch iba preto, že sa na súde bránim proti svojvôli a šikane štátu preventívne aj za iných občanov, ktorých by štát chcel v budúcnosti nezákonne poškodzovať.

Je mi ľúto toho čo sa stalo matke dvoch maloletých detí i pokiaľ ide o otázky odškodného a súdneho poplatku, ale toto sú právne úpravy, ktoré do terajšej legislatívnej podoby zaviedli poslanci slovenského parlamentu, ktorých ste ako volič zrejme aj vy volili.

Bolo by preto na mieste, aby ste práve im adresovali otázky, prečo takto postupovali.

Vzhľadom na Váš konšpiračný cieľ a nedôveru vo vašu novinársku česť a objektivitu v kópii zasielam vaše otázky a moju odpoveď aj objektívnym médiám a generálnemu prokurátorovi pre prípad spáchania trestného činu ohovárania.“

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár