Progresívna schizofrénia Michala Trubana

· Čas čítania: 4 min.
Foto: HD

Ak donedávna mnohí skeptici polemizovali o nekompetentnosti predstaviteľov stany PS, po dnešnom vystúpení jej predsedu Michala Trubana, v relácii „Na telo“ odvysielanou TV Markíza pochopili, že v prípade pozitívneho výsledku strany vo voľbách a nedajbože prevzatia moci, čaká občanov niekoľko nových daní a šesťdesiatdva opatrení riešených cez nezmyselné projekty, ktorých realizácia si vyžiada zvyšovanie daní a ďalšie zadlžovanie štátu.

Už prvé otázky, ktorými zodpovedal dôvod svojho vstupu do politiky, boli viac ako nekompetentným klišé, nakoľko ak sa niekto skutočne rozhodne zlepšiť pomery v spoločnosti má jasnú predstavu o tom, čo konkrétne chce zmeniť ako aj spôsob akým oblasť, v ktorej je viac ako doma chce zmeniť.

Vstúpiť do politiky bez praktických skúseností, či bez znalosti systémov riadenia národného hospodárstva a problémov jednotlivých rezortov je odvaha, avšak len hlupák handicap, že v minulosti nepôsobil v politike prezentuje ako svoju najväčšiu prednosť. Ak sa občan zamyslí nad jeho vyjadrením prečo vstúpil do politiky, pochopí že Truban nie je vhodný ani ako reklamný produkt a navyše je bez vízie, ktorá by ho akýmkoľvek spôsobom posúvala k premiérskej stoličke. Pomyselný kredit Trubana, nezvýšila ani odpoveď k preferenciám strany:

Predbehli sme politikov pretože prinášame zmenu, nastali prvé úspechy tejto novej politiky, podarilo sa nám v Bratislave s  Vallom, najväčší úspech bol v prezidentských voľbách kde naša kandidátka Zuzana Čaputová uspela a ďalšiu vec, ktorú sme ukázali, že dokážeme spolupracovať.“

Truban prezentuje, že úspech priniesol nový spôsob robenia politiky, v skutočnosti si každý súdny občan uvedomuje, že skutočná zmena nastala iba v spôsobe predvolebnej kampane, respektíve, že neprimerané finančné prostriedky použité na kampaň a profesionálne reklamné tímy dokázali kvalitne predať svoj mediálny produkt. A nový spôsob politiky odprezentovali bohorovnými vyjadreniami ako nepôjdu do koalície Smeru a následnými nomináciami Smerákov, do úradov, ktoré obsadili v komunálnych voľbách.

Jeho predstavy o tom, kto má byť premiér skutočne nepotrebuje komentár, pretože aj bežný občan pochopil, že Michal Truban uviazol v reklamnom priestore.

Premiér má byť ten človek, ktorý má namotivovať a presvedčiť dostatočné množstvo ľudí, aby vyhral voľby, aby mal najviac hlasov, ale zároveň dokázal spraviť koalíciu, aby dokázal zostaviť vládu, človek, ktorý tieto dve veci dokáže tak, môže byť v kľude premiér ak to dokáže pán, Sulík tak môže byť v kľude premiér …“

Tri výroky pána predsedu odhalili v prvom rade skutočnosť, že nepozná detailne ani tézy strany, ktoré sú podkladom pre prípravu volebného programu. Pripomenutie téz oponentom Sulíkom a upozornenie redaktora na nové dane redaktorom obnažilo hĺbku Trubanových vedomostí, respektíve že nemá ani páru o čom hovorí. Ak v návrhu programu strany je ponechanie daní na súčasných percentách, pri zavedení nových daní sa daňové zaťaženie nepochybne zvýši. Trubanovi pravdepodobne nedošlo, že od nákladov na dane a odvody sa odvíja životná úroveň obyvateľov Slovenska. Daňové a odvodové zaťaženie podnikateľov a živnostníkov, ktoré na Slovensku je jedným z najvyšších v Európe, a zároveň je vážnym obmedzením nielen bežných činností firiem, ale najmä brzdou ich rozvoja.

Michal Truban:

Nešiel som do politiky aby sa znížili dane, ale aby naša republika ako tak fungovala

Progresívne Slovensko nechce zvyšovať dane lebo na Slovensku je úplne v poriadku , na druhej strane nemôžeme chcieť rumunské dane a fínske školstvo …potrebujeme zefektívniť štát …

Rozmýšľame nad iným daňovým mixom, ktoré by prinieslo iné dane, ale celkové daňové zaťaženie ostane ako je …

Progresívne Slovensko má v návrhu programu pridanie niekoľko druhov daní alebo ich úpravu – daň z darovania, daň z dedičstva, enviromentálnu daň, daň z cukru a šesťdesiatdva konkrétnych opatrení, ktoré významnou mierou zvýšia výdavky štátu. Zavedenie navrhovaných opatrení cestou projektov v prípade realizácie nebude možné bez zvýšenia daní alebo navýšenia dlhov. Nehovoriac o ďalších dopadoch na spoločnosť.

My chceme aby krajina sa stala modernou a férovou …my si uvedomujeme, že aj keď ľudia majú viac peňazí  nemôžu sa spoľahnúť na zdravotníctvo …tak to je to, čo my chceme zabezpečiť … to je férovosť …“

Po ukončení relácie a odprezentovaní vízie PS pochyboval televízny divák, či vôbec sleduje politickú reláciu alebo nebodaj nevydarenú komédiu. Nakoniec Sulíkove krémrole otvorili úsmevnú zhodu na tom, že ich ochutnávka môže byť začiatkom spolupráce…

Pozitívne je, že účasťou vo voľbách máme ešte stále možnosť odvrátiť progresívnu katastrofu.

https://www.hlavnydennik.sk/2019/04/28/komentar-jany-teleki-progresivna-schizofrenia-michala-trubana/

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár