Prorocký Orwell, 1984 a progresívci, ktorí chcú vymazávať históriu

· Čas čítania: 2 min.
Foto: orwell.live

V Spojených štátoch je mnoho ľudí znechutených tým, ako sa mainstreamové médiá, progresívci, ľavičiari a prisluhovači vo vzdelávacom systéme snažia prepisovať históriu a ostrakizovať tých, ktorí podporovali Donalda Trumpa. Investigatívna novinárka Sara Carter, ktorá písala pre Washington Times, Washington Examiner , USA Today a FOX News, si myslí, že bez ohľadu na politickú príslušnosť by mal každý oponovať nedemokratickým a dezinformačným praktikám, ktoré sú namierené najmä na nositeľov alternatívy voči hlavnému prúdu.

Sharyl Attkinson v knihe Slanted to vystihuje skutočne presne: médiá nás naučili milovať cenzúru, milovať jeden názor a nenávidieť žurnalistiku a objektívnosť. Decentralizačná tendencia médií (patriť čoraz menšiemu počtu ľudí) je porovnateľná s románom 1984 od Georgea Orwella, kde úlohou hlavného hrdinu Winstona Smitha je upravovať históriu pre ministerstvo pravdy. Orwell popisoval spoločnosť, kde sa minulosť nahrádza klamstvami a „veľký brat“ všetkých sleduje.

V súčasných USA sa to v podstate deje. Nevládne však dystopická vláda, ale komplexná sieť ideológov, ktorí majú kontrolu nad dôležitými odvetviami. Pre malý príklad nemusíme ísť ďaleko. Yahoo prinieslo prvú správu o tom, že Trumpov syn má koronavírus. Ako znel titulok? Že koronavírus má syn „bývalého hostiteľa televíznej reality šou“. Teda nie syn osoby, ktorá ešte stále právoplatne vládne v Bielom dome. Benny Johnson mal pravdu, keď povedal, že „médiá sa snažia vymazať fakt, že je prezidentom“.

A nezačalo to len voľbami 2020. Deje sa to od roku 2016, čo sa Trump stal republikánskym kandidátom. Paródie a články zosmiešňujúce imidž alebo spochybňujúce kompetenciu, ruské sprisahania či federálne orgány, ktoré pomocou médií hlučne šírili príbehy – nakoniec (potichu) odhalené ako klamstvá.

Sme svedkami akcií progresívnych a neomarxistických ideológov na univerzitách, v kombinácii s ľavicovo orientovanými platformami sociálnych sietí a veľkých médií. Vo voľbách 2020 hlasovalo 73 miliónov Američanov za Trumpa, čo je najviac zo všetkých republikánskych prezidentov v histórii. Ak americkí (alebo hociktorí) občania nezačnú hľadať odpovede a žiadať viac, budú môcť viniť len seba za to, čo príde v budúcnosti. Podobný osud totiž stretne každého „nepohodlného“ kandidáta, ktorý sa nehodí do karát mocným na pozadí, či sa nazvú elity, finančné skupiny, oligarchia alebo inak.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) Orwell’s 1984 is prophetic: How the leftists are trying to change and erase President Trump and history; autor: Sara Carter; The Sara Carter Show, 21.11.2020

(2) Slanted: How the News Media Taught Us to Love Censorship and Hate; autor: Sharyl Attkinson; Harper Publishing, 11/2020 (ISBN-10 : 0062974696)

(3) This is a REAL HEADLINE [email protected]@DonaldJTrumpJr testing positive for Coronavirus…; autor: Benny Johnson; Twitter, 21.11.2020

(4) New Opportunities for Marxists: Climate Change and Coronavirus; autor: Thorsten Polleit; The Mises Institute, 22.7.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár