Protislovenská propaganda využila výročie vyhlásenia prvej Slovenskej republiky výlučne na biľagovanie slovenského národa

Tagged With: , , , , Add Comment

14. marca 2019 bolo presne 80 rokov od vyhlásenia Prvej Slovenskej republiky. Slovenská republika (do prijatia Ústavy 21. júla 1939 Slovenský štát) bola vyhlásená Snemom Slovenskej krajiny 14. marca 1939 v Bratislave.

Okolnosti vzniku Slovenskej republiky

Súčasná protislovenská propaganda pomocou korporátnych médií upriamuje pozornosť slovenskej verejnosti výlučne na stretnutie ThDr. Jozefa Tisu a ríšskeho kancelára Adolfa Hitlera, ktoré sa uskutočnilo 13. marca 1939 v Berlíne. Ostatné okolnosti vzniku Prvej Slovenskej republiky buď úmyselne zamlčiava alebo bagatelizuje.

Ja by som si dovolil upriamiť pozornosť na dva významné momenty, ktoré sa v súčasnosti veľmi nepripomínajú a ktoré mali priamy vplyv na osud Slovenska a vznik Prvej Slovenskej republiky.

A to je predovšetkým MNÍCHOVSKÁ ZRADA tzv. západných spojencov (Spojené kráľovstvo, Francúzsko), ktorí spolu s Talianskom a Nemeckom na Mníchovskej konferencii v dňoch 29.- 30. septembra 1938 hanebným a vierolomným spôsobom zradili Československo.

Druhým významným momentom bol VIEDENSKÝ DIKTÁT, ktorý bol tzv. medzinárodnou arbitrážou, ktorá sa konala 2. novembra 1938 a ktorou Nemecko a Taliansko donútili Československo vzdať sa v prospech Maďarska územia na juhu Slovenska a Podkarpatskej Rusi. Toľko na „osvieženie“ pamäti.

Význam udalostí pre dnešok

Protislovenská propaganda v súčasnosti využíva toto výročie výlučne na BIĽAGOVANIE SLOVENSKÉHO NÁRODA v duchu svojej protislovenskej a antislavistickej činnosti. Samozrejme, k povinnej výbave týchto „ľudí“ patrí aj obľúbený, urážlivý a rasisticky podfarbený termín „SLOVAKŠTÁT“.

Dokonca Denník N, ktorý je jednou zo základní antislavizmu a protinárodnej činnosti vydal pri tejto príležitosti magazín pod názvom Slovenský štát, ktorého skutočným cieľom je už spomínané biľagovanie slovenského národa. Vrcholom všetkého je to, že tento pamflet rozdajú bezplatne 36 tisícom slovenským študentom na vyše 400 školách.

A čo na to Ministerstvo školstva Slovenskej republiky? Uvidíme, aké ovocie a akú úrodu prinesie toto systematické vymývanie mozgov. Len toľko k nedávnemu výročiu.

Autor: Miloš Zverina

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Zem a Vek
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

  & Časopis