Psychopat Pompeo: „Rusko musí uvidieť bolesť“

Foto: Screenshot Fox News

Bývalý štátny tajomník USA Mike Pompeo znova potvrdil svoju smutno-slávnu povesť marazmatického nacistu a vyrútil s ďalšími útokmi nielen na ruského prezidenta Vladimíra Putina, ale aj na celý ruský ľud. V relácii domácej televíznej stanice Fox News vyhlásil, že Joe Biden demonštruje Putinovi svoju slabosť, a pritom by mal útočiť na svojho ruského kolegu. Podotkol, že netreba uzatvárať žiadne dohody s Ruskom o spoločnom boji proti kybernetickým zločincom, ale treba Moskvu strašiť, ukázať, že následky budú pre Rusko veľmi ťažké a podčiarkol, že treba uvaľovať naňho sankcie.

Bývalý minister zahraničia USA sa v priamom prenose ukázal ako skutočný fašista, keď vyhlásil: „Ľud Ruska musí uvidieť bolesť“. Nie náhodou televízna spoločnosť Fow News, ktorá prezentovala rozhovor s bývalým ministrom zahraničia USA, do titulku článku o rozhovore umiestnila práve tento fašistický výrok Mikea Pompea Pompeo: Russia needs to ‚see the pain’“. Tento bývalý diplomat sa vôbec nechoval ako niekdajší predstaviteľ diplomatického rezortu a podotkol, že USA disponujú všetkými prostriedkami, aby skomplikovali život ruskej vláde a celému obyvateľstvu Ruska.

Použil na Západe obľúbený nacistický princíp „kolektívnej viny“. Znova neodôvodnene obvinil Moskvu, Putina, ruské tajné služby z hakerských útokov na americké podniky a opäť neuviedol ani jeden – jediný dôvod. Ale za tieto hakerské útoky chce tvrdo trestať nielen hlavu ruského štátu, úrady a tajné služby, ale aj celý ruský národ. Podobné konanie sa nedá  označiť inak, ako fašistické.

Televízna stanica Fox News vo svojej správe uviedla, že bývalý minister zahraničia Mike Pompeo sa v sobotu pripojil k rozhovoru „Necenzurované s Danom Bonginom“, aby vysvetlil,  aká by podľa neho mala byť stratégia USA v reakcii na údajné ruské kybernetické útoky. „Počúvam, čo hovorí prezident Biden a som si istý, že Vladimír Putin, bývalý príslušník KGB, vidí jeho slabosť. Vidí prezidenta, ktorý mu povedal: „Hej, existuje zoznam 16 vecí, ktorých sa nemôžeš dotknúť,“ ale nechal mu tisíce vecí, ktorých sa potenciálne dotknú môže. Myslím si, že vidí každú z týchto vecí a hovorí: „Môžem sa pohnúť týmto smerom, môžem pokračovať v zrýchľovaní môjho ransomwarového /škodlivého/ programu.“ A môže povedať, že to nie je jeho program, ale vie všetko, čo títo ľudia robia, vie ako to zastaviť“, fantazíroval v priamom prenose bývalý minister zahraničia USA.

„A to, čo by sa malo stať je, že musíte zvýšiť náklady ako prínos. Nakoniec musíte dosiahnuť, aby ruské vedenie zaplatilo skutočné náklady a to nielen Vladimír Putin, ale všetci oligarchovia, ktorí sa podieľajú na týchto operáciách. A musíte sa uistiť, že chápu, že budú mať skutočné náklady a tie náklady budú rýchle, budú presne určené, budú konzistentné, budú ťažké. Všetky veci, ktoré sú charakteristickým znakom odstrašovania, veci, ktoré sme robili štyri roky v administrácii Trumpa, sú charakteristickými znakmi bezpečnostnej politiky, ktorá ochráni americký ľud a donúti Rusov, aby si nemysleli, že sa s tým môžu niekde dostať a nič sa im nemôže stať“, zdôraznil Mike Pompeo.

„Nakoniec, všetka konverzácia, všetko rozprávanie nič neznamená. Putin bude počúvať, vletí mu to jedným uchom dnu a druhým von. Jediná vec, ktorá spôsobí, že zmení svoje správanie a spôsobí, že zmení správanie tých, ktorí uskutočňujú tieto útoky je to, že to pre nich bude veľmi nákladné. Ľudia v Rusku uvidia bolesť, vláda Ruska uvidí bolesť, že existujú skutočné náklady. Máme schopnosť na to, aby sme to urobili. Je to o vodcoch, ktorí premýšľajú o správnej stratégii a potom ju vykonávajú s obrovskou energiou a komunikujú s Rusmi v tom zmysle, že taká reakcia je priamo odôvodnená vecami, ktoré sa im pripisujú, vecami, ktoré nám urobili“, uviedol v závere Mike Pompeo, znova ako vždy, neodôvodnene, bez dôkazov obvinil Rusko z nepriateľského konania voči USA.

Podobné konanie a výroky amerického „diplomata“ ani netreba príliš komentovať: je vizitkou skupiny amerických „jastrabov“, ktorí nesnívajú o ničom inom iba o tom, ako poškodiť a vôbec ešte lepšie, ako zničiť Rusko. A preto útočia nielen na Kremeľ, Moskvu, vedenie štátu, ale na celý ruský ľud. Žiadajú potrestať celý ruský národ. Sú to obyčajní fašisti, nič iné. A je to obrovská hanba pre celé Spojené štáty, že umožnili podobným nacistickým psychopatom pôsobiť v politike, riadiť Ameriku a ovplyvňovať dianie na celom svete. Takéto typy by vôbec nemali v politike pôsobiť, pretože ohrozujú bezpečnosť na celom svete.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) Pompeo: Russia needs to ‚see the pain‘, Fox News, 11.7.2021

(2) https://www.foxnews.com/media/pompeo-russia-need-to-see-the-pain, Fox News, 11.7.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár