Putin hodnotil koronavírusovú pandémiu v Rusku

· Čas čítania: 3 min.
zdroj : Sputnik © Alexei Nikolski

V utorok sa prezident Vladimir Putin obrátil na ruských občanov v televíznom vystúpení. V ňom zhrnul najdôležitejšie úspechy v boji proti koronavírusovej pandémii a sľúbil ďalšiu podporu v pokrízovom období.

Šéf Kremľa poďakoval svojim spoluobčanom za ich zmysel pre zodpovednosť za svoje zdravie a bezpečnosť svojich príbuzných a za ich vzájomnú podporu a dôstojný prístup v najnebezpečnejšej fáze pandémie. Putin osobitne vyjadril poďakovanie dobrovoľníkom, ktorí sa v čase krízy starali o starších a postihnutých ľudí.

Rozhodujúcim faktorom bolo, že Rusko nepoužilo jednu šablónu, ale vybralo si flexibilný model, ktorý zohľadnil rozdielny vývoj pandémie vo jednotlivých regiónoch. Putin dodal, že pozitívny trend je zabezpečený v celej krajine masívnym používaním testovacích systémov na koronavírus. Od vypuknutia pandémie sa v Rusku vykonalo celkovo vyše 17 miliónov testov.

Počas najhoršej krízy v krajine za posledné desaťročia prezident považoval za dôležité naďalej pomáhať tým častiam obyvateľstva, ktoré boli najviac zasiahnuté. Napríklad nariadil ďalšie zvýšenie platov pre zdravotníckych a sociálnych pracovníkov v nasledujúcich dvoch mesiacoch.

Rodinám s deťmi sa opäť poskytuje finančná pomoc. V júli by všetci rodičia detí mladších ako 16 rokov mali opäť dostať špeciálnu platbu vo výške 10 000 rubľov (približne 128 eur) za dieťa. Ak jeden alebo obaja rodičia v priebehu krízy prídu o zamestnanie v týchto rodinách, do konca augusta sa predĺžia predtým nariadené dodatočné platby a zvýšené dávky v nezamestnanosti.

Vzhľadom na vážne následky koronavírusovej krízy pre ruskú ekonomiku a z toho vyplývajúcu masovú nezamestnanosť je ďalším opatrením zvýšenie daní z vysokých príjmov. Od 1. januára 2021 bude daň z príjmu vo výške viac ako päť miliónov rubľov (približne 64 000 EUR) ročne 15 namiesto predchádzajúcich 13 percent.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:

Wladimir Putin zieht Bilanz der Corona-Pandemie in Russland und kündigt weitere Finanzhilfen an, deutsch.rt.com, 24.6.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár