Rafaj: Kto zacvakal 400-tisícovú kampaň aktivistky tretieho sektora Zuzany Č.? Aktivisti, alebo oligarchovia?

· Čas čítania: 3 min.
Foto: HS

Rafael Rafaj z Inštitútu národnej politiky upozorňuje na obrovské finančné prostriedky, ktoré v porovnaní s ostatnými kandidátmi investujú do kampane liberálni tzv. demokratickí kandidáti ako Robert Mistrík a Zuzana Čaputová. Zatiaľ čo Mistrík, ktorý sa už vzdal, aspoň navonok platil časť kampane z vlastných zdrojov, v prípade Čaputovej ide o státisíce z cudzích zdrojov…

Rafaj v príspevku na sociálnej sieti píše, je samozrejmé, že na všetko sú dnes potrebné peniaze. “Na všetko musíte mať peniaze -peňeži – peníze alebo “many”, pretože bez peněz do šenku ani prezidentského nelez…“

“Zuzana Č. už minula na kampaň neuveriteľných 410 000 eur! A viete koľko investovala do svojej kariéry úžasná úspešná právnička? Smiešnych 2 000 (slovom: dve tisíc) eur, čo je pol percenta celkových nákladov,” upozorňuje bývalý poslanec Národnej rady za SNS.

Pýta sa, kto teda zacvakal kampaň tejto “aktivistky tretieho sektora?”

Mimovládka Transparency International sa nám podľa Rafaja snažila podsunúť fakt, že 19% darov pre kandidátku Čaputovú pochádza od “ľudových” darcov (označili tak dary do 100 eur). “Lenže napríklad Chmelár má tento podiel až 68%… a k nemu neboli nijaké oslavné články,” podotýka Rafaj.

“To, čo trčí ako kôl v plote pri financovaní Čaputovej je podiel aj výška “darov od politickej strany”, hoci sa tvári ako “občiansky” kandidát, pritom jej politická strana, kde je podporedsedníčka – poslala na jej účet 44,1% (178 000 eur) a ďalších vyše 10% dali “spolustraníci”. Suma sumárum: 54,2% zo zdrojov politickej strany, za ktorou sú finanční oligarchovia – to je sila, ktorá ju diskvalifikuje ako “ľudovú kandidátku”.”

“Politické dary ostatných kandidátov totiž pochádzajú z transparentného financovania od štátu!” Aj na tejto analýze podľa Rafaja vidíme, kto má najväčší záujem, aby Zuzana Č. uspela v prezidentských voľbách – oligarchovia, ktorí vsadili svoje peniaze do politického projektu “Progresívne Slovensko”.

Dodáva, že na druhej strane taký Štefan Harabin neprijal od nijakej politickej strany ani euro (0%), ale zo svojich si platí 37,4 % zdrojov kampane. Jeho rozpočet je 2,5 krát nižší ako oligarchický Zuzany Č. a na rozdiel od nej nemá ani len jeden billborad!

“Tak čo, Slováci, budeme rozmýšľať mozgom, šedou kôrou alebo hormónmi na úrovni zvieratiek? To, že reklamné agentúry objavili v človeku aj zvieratko a všetko robia pre to, aby sme ako zvieratká reagovali dokonca aj pri dôležitých rozhodnutiach akú sú voľby prezidenta je ich morálny problém.”

https://www.hlavnespravy.sk/rafaj-kto-zacvakal-400-tisicovu-kampan-aktivistky-tretieho-sektora-zuzany-c-aktivisti-alebo-oligarchovia/1684845

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár