Rakúsko vyšetruje úmrtie, stiahlo šaržu vakcíny od AstraZenecy

RTVS prinieslo informáciu o tom, že rakúsky liekový regulátor (Basg) nechal dnes, v nedeľu (7.3.) stiahnuť jednu šaržu vakcíny od britsko-švédskej spoločnosti AstraZeneca. Úrad vyšetruje dva prípady možných závažných komplikácií po podaní látky v dolnorakúskom Zwettli. Jeden z týchto prípadov je smrteľný.

Stiahnutie šarže považuje úrad za preventívne opatrenie. AstraZeneca uviedla, že poskytne pri vyšetrovaní plnú súčinnosť.

Prípad sa týka dvoch žien, ktoré podľa rakúskej tlače pracovali ako zdravotné sestry v nemocnici v Zwettli a dostali očkovanie z rovnakej šarže. Jedna žena zomrela v dôsledku vážnych problémov so zrážaním krvi, druhá je vo vážnom stave s pľúcnou embóliou.

„V súčasnosti neexistujú žiadne dôkazy preukazujúce príčinný vzťah s očkovaním,“ uviedol rakúsky úrad. Dodal, že problémy so zrážaním krvi medzi popísanými vedľajšími účinkami očkovania nie sú.

Podľa hovorcu spoločnosti AstraZeneca neboli potvrdené žiadne prípady vážnych komplikácií vyvolaných vakcínou.

„Naďalej sa riadime (odporúčaniami) Agentúry pre zdravie a bezpečnosť potravín (AGES),“ povedal v nedeľu (7.3.) Stefan Spielbichler z dolnorakúskej záchrannej služby (144 Notruf Niederösterreich). Dodal, že na využívaní vakcíny od firmy AstraZeneca sa nateraz nič nezmenilo.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Rakúsko stiahlo šaržu vakcíny od AstraZenecy, vyšetruje úmrtia, spravy.rtvs.sk, 7.3.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár