Rakúsko zrejme zruší povinné očkovanie proti Covid-19

Rakúsko od budúceho týždňa ruší povinnosť nosiť rúška pre žiakov na školách počas výučby a povolené budú i školské podujatia ako napríklad lyžiarske kurzy. Dnes to oznámil minister školstva Martin Polaschek.
Učitelia budú musieť nosiť rúška stále, žiaci len mimo triedy, na prvom stupni základných škôl odpadá povinnosť prekrývania horných dýchacích ciest už od dneska.
V Rakúsku čoraz viac politikov i odborníkov tlačí na odvolanie zákona o povinnom očkovaní proti koronavírusu. Rakúsky kancelár Karl Nehammer včera pripustil, že zrušenie povinnej vakcinácie proti ochoreniu Covid-19, ktorá platí od 5. februára, nevylučuje. Nehammer povedal, že ak sa za tento krok vyslovia vládni experti, zákon bude zrušený. Povinné očkovanie sa týka všetkých osôb starších ako 18 rokov. Výnimky majú tehotné ženy, ľudia po prekonaní ochorenia a tí, ktorým v očkovaní bráni ich zdravotný stav.
Kancelár oznámil definitívne zrušenie očkovacej lotérie a navrhol, aby finančné prostriedky vo výške jednej miliardy eur, ktoré boli na ňu určené, dostali zdravotníci, ošetrovatelia, vojaci rakúskej armády a policajti. „Očkovacia lotéria bola želaním sociálnych demokratov. Chceli tento osobný motivačný bonus a lotériu mala organizovať tv ORF,“ povedal Nehammer s tým, že to, ako si predstavovali realizáciu lotérie, nie je uskutočniteľné.
Socialisti toto tvrdenie odmietli, tento návrh podľa nich prišiel od vlády. Sociálni demokrati tvrdia, že navrhli, aby lotériu zorganizovali spoločne lekárne a elektronický zdravotný informačný systém ELGA.
Televízia ORF zdôvodnila, že na to, aby túto lotériu mohla uskutočniť, by bola potrebná zmena zákona o jej fungovaní. Prípadná zmluva so súkromnou spoločnosťou by si zase vyžadovala verejné obstarávanie v celej EÚ. Rakúska vláda plánovala očkovaciu lotériu s výhrou v podobe poukážok v hodnote 500 eur spustiť 15. marca. Finančne chcela podporiť obce, pričom výška príspevkov sa mala odvíjať od miery zaočkovanosti proti Covid-19.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply